КИЇВ (QHA) -

У 2018 році 240 абітурієнтів з окупованого Криму вступили до українських ВНЗ. Про це на прес-конференції 20 серпня повідомив постійний представник президента України в АРК Борис Бабін, передає кореспондент QHA.

— На жаль, ситуація досить невтішна. Ми бачимо деяке зростання, але воно не в рази, а тільки на декілька відсотків. Якщо у минулому році — трохи більше 200 чоловік, то у цьому — 240.

За словами чиновника, динаміка спостерігається в основному в регіонах з високим освітнім потенціалом, а вони не завжди близькі до Криму.

— Ми маємо динаміку, яка дозволить нам говорити, що ми маємо враховувати позицію кримського абітурієнта, який шукає якісну українську освіту і знаходить її. Подивіться на динаміку по Львівщині, Києву. Там, де відчувається дійсно якісна освіта, ми можемо розраховувати, що в подальшому темпи зростання кількості абітурієнтів будуть високими. Якщо близькі до Криму регіони мають обмежений освітній потенціал, ми маємо це визнати і йти далі.

Як раніше повідомляло QHA, за час незаконної анексії АР Крим з окупованого півострова до вищих навчальних закладів на материкову Україну перевелося більше 2000 студентів.

QHA