КИЇВ (QHA) -

У Києві вчора, 2 березня, відбулися перші всеукраїнські перегони на роботизованих автомобілях "Робототрафік — 2018". Учасники змагань на базі звичайних радіокерованих машин створили автономні моделі роботів, які можуть рухатися по заданій траєкторії, дотримуючись правил дорожнього руху. Це стало можливим завдяки вбудованим датчикам і мікрочіпам.

Окрім безпосередньо розробки пристроїв та перегонів, учням шкіл потрібно було змагатися також у знанні правил дорожнього руху і розробці тривимірних моделей вузла автомобіля.

— Це допомагає об'єднати знання в області IT-технологій з правилами керування автомобілем і з правилами дорожнього руху. Це — командна гра, в якій формується і компетенція лідерства, і командна компетенція, компетенції безпеки життєдіяльності, творчість і креативність, — розповів кореспонденту QHA Юрій Кінько, директор НВК №141 "ОРТ" м. Києва, на базі якого відбулися змагання "Робототрафік — 2018".

Серед членів журі змагання були представники Нацполіції м. Києва, яким потрібно було оцінити знання ПДР учасників.

— Тема конкурсу — міська траса. І моделі учасників мали виконувати правила дорожнього руху. І буде ще один етап, тестовий, під час якого ми будемо перевіряти знання учнів. Насправді, ПДР мають знати і пішоходи, їх потрібно періодично повторювати, тому що інформація забувається. Але ці правила обов'язкові для всіх і кожного, прокоментувала кореспонденту QHA Любаренко Ольга, інспектор відділу зв'язків з громадськістю ГУ Нацполіції у м. Київ.

У турнірі взяли участь 16 команд з різних регіонів України, кожна з них складалася з трьох учасників віком до 18 років.

— Ми замовили базу без двигуна, а потім встановили двигун і серводвигун, це дозволило пристрою здійснювати повороти, а також мікроконтролер і датчики. Завдяки цьому, наш пристрій може їхати по лінії без допомоги людини. Він може зупинятися на сигнали світлофора і перед знаками. На розробку пішло три місяці, — описали етапи підготовки Руденко Олександр і Царенок Наталя, учасники від Володарської спеціалізованої школи-інтернату.

Організатори заявили, що турнір відбуватиметься регулярно.

QHA повідомляло, що у Києві відбувся фінал інтернет-турніру з природничих дисциплін.

Нагадаємо, раніше у Києві відбулася виставка шкільних інновацій "Майбутнє України".

QHA