КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 19 липня, в усьому світі відбудуться пікети на захист обов'язкового викладання національних мов, повідомляє спільнота «Вільний Ідель-Урал» на своїй сторінці у Facebook.

У повідомленні наголошується, що організація підтримує акцію «День єдиного пікету», організовану Демократичним конгресом народів Росії.

Метою акції є відстояти обов'язкове викладання національних мов.

— Одиночні пікети і масові акції з вимогами зупинити витіснення мов корінних народів з системи освіти відбудуться 19 липня у Татарстані, Башкортостані, Якутії, Алтаї, Дагестані, Карачаєво-Черкесії, Кабардино-Балкарії і у Москві. Також представники діаспор корінних народів Росії вийдуть на пікети в Туреччині, США і в країнах Європи, — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що навесні цього року «Вільний Ідель-Урал», з метою привернути увагу на русифікацію корінних народів Росії, провів серію пікетів диппредставництв Російської Федерації в різних країнах світу. Рух вимагає забезпечити повний освітній цикл на державних мовах корінних народів у Республіках Ідель-Уралу.

QHA писало, що Товариство культури і взаємодопомоги кримських татар закликало ООН засудити намір влади Росії ухвалити новий закон, який регулює вивчення рідних мов у школах РФ.

Автори повідомлення підкреслюють, що влада Російської імперії, Радянського Союзу і Російської Федерації проводила геноцид і політику асиміляції народів, чиї землі вони завойовували.

Відзначимо, Державна Дума РФ 19 червня 2018 року схвалила у першому читанні закон про вивчення у школах рідних мов, таким чином зробивши необов'язковим вивчення національної мови в автономних республіках і областях РФ.

QHA