ВІННИЦЯ (QHA) -

У Вінниці відбувся півфінал унікального масштабного фестивалю інноваційної освіти «відкривай Україну», головними учасниками якого стали учні 7-11 класів.

Понад 500 дітей з п'яти областей України приїхали до Вінниці, щоб виявити активну громадянську позицію та реалізувати суспільно-корисні проекти.

Поки учасники з Хмельницької, Черкаської, Миколаївської, Одеської та Вінницької областей презентували свої проекти з поліпшенню міста, їхні батьки та викладачі брали участь у панельних дискусіях щодо освіти та виховання лідерів в умовах сучасності.

Крім цього, всі бажаючі мали можливість приєднатися до групових воркшопів і вебінарів на різноманітні теми: «Як стати підприємцем з дитинства», «Основи тайм-менеджменту», «Філософія і сучасна освіта».

Організатор проекту «Відкривай Україну», голова благодійного фонду «З країни в Україну» Артем Саприкін розповідає, що півфінал фестивалю стартував одночасно у дев'яти обласних центрах: Києві, Харкові, Краматорську, Запоріжжі, Вінниці, Полтаві, Чернівцях, Львові та Луцьку.

— Ми команда громадських активістів, волонтерів і новаторів, яка прагне за допомогою подібних проектів створити середовище, де могли б розвиватися кращі якості сучасної людини, каже Артем Саприкін. Наш фестиваль це неформальна освітня подія, яка є майданчиком для знайомства і джерелом унікальної інформації для батьків, вчителів і школярів. Сьогодні школярі презентували своє бачення, як поліпшити життя містян за допомогою інноваційних ідей та об'єднання громадських зусиль. Кращі з проектів будуть представлені у фінальній частині фестивалю, яка відбудеться у Києві.

Понад півроку учасники заходу готувалися до фестивалю, навчаючись основам проектного менеджменту. Всі команди вивчали проблематику своїх населених пунктів і на ділі показали, як діти можуть вирішувати дорослі проблеми. Переважна кількість проектів стосувалася екології, туризму, інвестицій, бюджету та міжнародних програм.

За словами 14-річної Анастасії, яка вчиться у Чорноморській гімназії №1 Одеської області, подібні конкурси і фестивалі це чудова можливість провести літні канікули з веселощами і користю.

Наша команда називається «Покоління Next». Ми підготували презентацію на тему «Шляхи вирішення проблем безпритульних тварин», розповідає Анастасія. Ми ходили по школах нашого рідного міста Чорноморська і проводили просвітницьку роботу, розповідали учням, як поводитися з потенційно небезпечними собаками. Крім цього, ми створили відеоролик, який розмістили на своєму каналі в Ютубі, щоб якомога більше людей знали, чого варто остерігатися, контактуючи з бездомними тваринами. Також ми розробили актуальний бізнес-план, де чітко і зрозуміло виклали інформацію про витрати, які знадобляться на будівництво притулку для тварин. Для розробки бізнес-плану ми зробили детальний облік тварин, включаючи приватні території. Всі дані дослідження ми відтворили на карті, де кольорами позначені великі і менші зграї собак. Наприклад, червоними зірочками позначені зграї, які кидаються на людей.

Фінал конкурсу відбудеться у вересні у Києві. Команди-переможці отримають чудову можливість стажування за кордоном і міні-гранти на реалізацію своїх проектів.

Галина Панкратьєва

QHA