ЗАПОРІЖЖЯ (QHA) -

На сьогодні у Запоріжжі і області функціонує п'ять шкіл, де введено національно-патріотичне виховання, і сформовані «козацькі» класи. Крім Запоріжжя, по одному такому класу є також у Харкові і Сумах. Однак запорожці впевнені, що цієї кількості недостатньо, щоб виховувати патріотично налаштованих громадян країни.

— Наша школа, запорізький Січовий колегіум, заснована 1992 року. Система самоврядування побудована як Козацька рада. Наші коллегіанти, учні школи беруть участь у козацькому посвяченні, активно демонструють свої таланти у творчій козацькій самодіяльності. Наприклад, гра на бандурі. У старших класах діти пишуть наукові роботи, також пов'язані з козацькою добою, розповідає заступник директора Запорізького Січового колегіуму Віта Михайлова.

За словами заступника директора з виховної роботи запорізької школи-інтернату «Козацький ліцей» Тетяни Котової, національно-патріотичне виховання включає в себе не тільки любов до ближнього, а й турботу про власне здоров'я, співчуття до стражденних і любов до навколишнього світу.

— Протягом багатьох століть на території України проводився так званий «Кодекс лицарської честі», який і ліг в основу етнопедагогіки, каже Тетяна Котова.

На сьогодні методична розробка курсу ще не закінчена. Запорожці хочуть, щоб курс «Козацька педагогіка» впроваджувався в усіх школах країни, оскільки лише таким чином можна буде формувати вільнодумні, демократичні та інтелектуальні особистості. Останнє слово в ухваленні рішення про запуск такого шкільного курсу за Міністерством освіти і науки України.

ФОТО: інтернет

QHA