КИЇВ (QHA) -

На виконання закону «Про освіту», який планується прийняти на сесійному тижні 11-14 червня, необхідно близько 87 мільярдів гривень, пише Економічна правда.

Саме такі кошти мають бути освоєні до 2030 року, повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич на зустрічі з журналістами.

— Немає реформ без інвестицій. Або ми знаходимо кошти, або давайте просто сидіти з тим, що є. Не вдасться профінансувати все в повному обсязі? Значить повільніше все йтиме, але буде хоч якийсь прогрес, зазначила вона.

Міністр пояснила, що гроші, зокрема, потрібні на підвищення зарплати вчителів і підвищення їхньої кваліфікації:

— Нам потрібно пропустити через підвищення кваліфікації 20 000 вчителів, які прийматимуть перший клас у 2018-2019 навчальних роках.

Гриневич додала, що ці кошти ще не узгоджені Міністерством фінансів і з цього приводу відбуваються консультації. У той же час в МОН уточнили, що на реалізацію концепції Нової української школи масштабної освітньої реформи необхідно 3,47 млрд грн. до 2020 року.

Фінансове забезпечення переходу до Нової українськіої школі здійснюватиметься як за рахунок коштів державного і місцевого бюджетів, так і міжнародної технічної допомоги, коштів з інших джерел, не заборонених законодавством.

ФОТО: інтернет

QHA