КИЇВ (QHA) -

Профільні міністерства зараз розробляють спільну програму, яка дозволить залучити дітей і молодь з окупованих Росією територій до участі у спортивних змаганнях, які проводяться на території вільної України.

Як передає кореспондент QHA, про це повідомив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука сьогодні в ході публічної дискусії «Повернення окупованих територій Донбасу. Український план».

За словами Туки, програма розроблятиметься спільно з Міністерством молоді та спорту і буде спрямована на те, аби витягнути обдаровану молодь з ворожого середовища.

— Зараз буде розроблена спільна програма з Міністерством молоді і спорту щодо залучення дітей, дитячих спортивних колективів, окремих спортсменів, які мешкають на тимчасово неконтрольованих територіях до загальноукраїнських спортивних змагань для того, щоб витягувати фактично цю молодь, дітей, цивільних людей з того середовища. Це, до речі, відповідь на те, чи можна інтегрувати, не звільнивши від присутності окупаційних військ. Можна, — вважає Тука

Тука зазначив, що МінТОТ та інші українські відомства зробили вже чимало кроків для того, щоб не втратити ті горизонтальні зв’язки, горизонтальні відносини, які поки що є між людьми, які мешкають на неконтрольованих територіях та вільній Україні. Зокрема він нагадав, що наразі діють програми, спрямовані на спрощення доступу до вищої освіти молоді з окупованого Донбасу і Криму, і ними лише цього року вже скористались майже 1600 дітей.

— Вже всім відомі заходи, які були розроблені разом з Міністерством освіти і науки для того, щоб діти з неконтрольованих територій за спрощеною процедурою вступили до українських університетів. Цим скористалися майже 1600 дітей, які вже 3,5 роки перебувають у фактично ворожому інформаційному оточенні, вони вирвані з того середовища. Зокрема більше 200 діточок приїхали і вступили для навчання до українських університетів з окупованого Криму.

В коментарі агентству QHA Георгій Тука уточнив, що вищезгадана спортивна реінтеграція дітей і молоді з окупованих територій стосуватиметься поки що лише Донбасу, детальніше вона буде презентована у грудні цього року на спільній нараді МінТОТ та Мінмолодьспорту, і рішення остаточно затверджуватиметься на міністерському рівні.  

— Поки що мова йде про Донбас. У грудні будемо збиратися, відбудеться перша спільна нарада Міністерств і Ігор (міністр молоді та спорту Ігор Жданов) презентуватиме свої плани щодо цього. Скоріше за все, це буде затверджуватися на рівні міністерства. Поки що це лише ідея, яка абсолютно збігається з нашим планом 8-р (розпорядження КМУ № 8-р від 11.01.17, яким був затверджений план заходів щодо здійснення державної політики на території ОРДЛО), — повідомив Тука.

Розповідаючи QHA про культурну реінтеграцію людей з окупованих територій, Георгій Тука нагадав, якою популярністю користувалися концерти Святослава Вакарчука, організовані нещодавно у східних областях України в містах, що розташовані неподалік від лінії зіткнення. За його словами, тоді МінТОТ організовував підвіз на ці концерти людей з окупованих територій і понад 70% слухачів на концертах Вакарчука були саме мешкаці з ОРДЛО.

Нагадаємо, 2016 року для абітурієнтів з окупованого Криму і Донбасу була введена спрощена процедура вступу до вищих навчальних закладів материкової України. 2017 року через освітні центри "Донбас — Україна" до українських вишів вступило 1 346 абітурієнти (2016 — 855), з Криму вступили 204 абітурієнти (2016  153).

QHA