ЗАПОРІЖЖЯ (QHA) -

Форум проходитиме протягом кількох днів, він покликаний не лише спільно обговорити освітні інновації в рамках реформування, а й допомогти молодим фахівцям знайти спільну мову з досвідченими колегами.

— Наше завдання створити умови, коли досвідченіші педагоги зможуть допомогти молодим педагогам реалізовувати власні задуми у сфері шкільної освіти. Молоді вчителі на сьогодні мають унікальні ідеї, унікальну позицію, яка формує інтерес батьківської громадськості та самих дітей до навчального процесу, розповіла директор Департаменту науки і освіти Запорізької міської ради Юлія Погребняк.

Наталя Яйко — одна з авторів державного стандарту для початкової школи. До Запоріжжя вона приїхала зі Львова. Каже, що головне у реформі системи освіти змінити свідомість українців з традиційного сприйняття шкільного навчання на сучасне.

Якщо брати, наприклад, польську освіту і нашу освіту, то в Польщі все дуже легко. Тобто, дитина приходить до школи не підготовлена, в навчальному закладі отримує необхідні знання. Першокласники вже приходять з певним багажем знань, який відповідає рівню 1-2 класу. Дитинство дитини треба цінувати, це час, який вона має провести, граючи,  каже Наталя Яйко.

В рамках форуму молодих педагогів заплановані також тренінги, консультації, коворкінг та екскурсійна програма. Організатори сподіваються, що проведення педагогічного форуму стане доброю традицією, і проходитиме щорічно.

Нагадаємо, що в кінці минулого року міністр освіти і науки Лілія Гриневич представила нову концепцію середньої освіти, яку затвердив Кабмін. Згідно з нею передбачене збільшення кількості років навчання у школах — до 12 класів, введення системи інклюзивної освіти. Головна мета — знання, отримані учнями у школі, мають бути прикладними і прийнятними до життєвих реалій.

ФОТО: інтернет

QHA