КИЇВ (QHA) -

Україна прийняла спрощену процедуру вступу до вищих навчальних закладів без зовнішнього незалежного оцінювання для абітурієнтів з тимчасово окупованої території Криму. Про це в ході круглого столу з питань забезпечення доступу до якісної освіти для громадян, які проживають на тимчасово непідконтрольних територіях, 27 березня повідомила керівник фонду «Відкрита політика» Ірина Жданова.

Вступати до уповноважених вишів за спрощеною процедурою через освітні центри «Крим — Україна» можуть особи, які:

— мають український документ про освіту;

— не мають українського документа про освіту;

— пройшли ЗНО 2016 або 2017 року і мають відповідні сертифікати;

— не проходили ЗНО.

Абітурієнт, який не має українського атестату і сертифікату ЗНО, звертається в один із центрів «Крим — Україна» для проходження річного оцінювання, державної підсумкової атестації та вступу до вузу за спрощеною процедурою.

Вступ до вишу за спрощеною процедурою складається з декількох кроків:

1. Вибрати освітній центр «Крим — Україна»;

2. Особисто подати заяву;

3. Заповнити освітню декларацію.

4. Скласти два іспити державної підсумкової атестації: з української мови та історії України, а також один вступний іспит (встановлює вищий навчальний заклад). Для вступу на спеціальності, для яких передбачене проведення творчого конкурсу, замість вступного іспиту проводиться відповідний творчий конкурс.

Такі абітурієнти отримують у загальноосвітньому навчальному закладі, обраному освітнім центром, тимчасову довідку, яку протягом трьох місяців повинні замінити на документ про освіту державного зразка (атестат або свідоцтво).

Абітурієнти з Криму вступають до уповноважених вищих навчальних закладів на навчання за кошти з державного бюджету в межах встановлених квот (20%, але не менше одного місця від максимального обсягу державного замовлення).

2017 року в наказах про зарахування прізвища абітурієнтів мають бути зашифровані.

Крім того, у кримчан, що навчалися дистанційно або на екстернаті і отримали свідоцтво або атестат українського зразка, є можливість зробити й за звичайною процедурою, здавши зовнішнє незалежне оцінювання.

Цього року освітні центри «Крим — Україна» працюватимуть з 19 червня по 30 вересня.

Реєстрація на ЗНО проводилася з 6 лютого по 17 березня. З 23 травня по 16 червня запланована основна сесія ЗНО-2017.

Варто зазначити, що особи, які проживають на тимчасово окупованій території і не встигли зареєструватися на основну сесію ЗНО, з 3 по 20 травня 2017 року можуть зареєструватися для участі у додатковій сесії, яка пройде з 3 по 12 липня. В такому випадку до комплекту реєстраційних документів потрібно додати заяву про надання можливості пройти ЗНО під час додаткової сесії і копію сторінки паспорта громадянина України (особи, яка реєструється, або одного з батьків (опікунів), де вказані відомості про місце проживання (для осіб, які проживають на неконтрольованих територіях)).

Більше інформації можна дізнатися, відвідавши сайт testportal.gov.ua або зателефонувавши на безкоштовну гарячу лінію фонду «Відкрита політика»: 0-800-50-44-25, +38 (068) 951-25-13 (Viber / Telegram / WhatsApp / Skype: Dostupna Osvita), +38 (050) 550-54-11 (Viber / Telegram / WhatsApp / Skype: Dostupna Osvita).

Консультативні телефонні лінії працюють у робочі дні з 9:00 до 13:00 і з 14:00 до 18:00.

Нагадаємо, 2016 року освітні центри «Крим — Україна» було відкрито при навчальних закладах у Києві, Дніпропетровську, Запоріжжі, Львові, Миколаєві, Харкові та Херсоні. Указом МОН України було затверджено 12 вузів, в які могли подати документи абітурієнти з ТОТ.

ФОТО: інтернет

QHA