БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Сьогодні, 8 грудня, Венеціанська комісія прийняла рішення з приводу положень нового Закону України "Про освіту" щодо викладання державною мовою, мовами меншин та іншими мовами.

Про це заявили у прес-службі Ради Європи.

У Комісії вважають, що стаття 7 Закону істотно відрізняється від проекту закону, щодо якої велися консультації з представниками меншин.

— Вона містить важливі неточності і, як видається, не забезпечує необхідних рекомендацій щодо застосування міжнародних і конституційних зобов'язань країни. Точний обсяг гарантій освіти мовами меншин, здебільшого обмежений початковою освітою, не є зрозумілим. З іншого боку, оскільки стаття 7 як рамкове положення не вказує на умови її реалізації, існує місце для тлумачення і застосування, більш відповідного охороні прав національних меншин. Венеціанська комісія вітає готовність української влади використовувати такі можливості; наприклад, через навчання в початкових школах більшості предметів мовами меншин в конкретних класах для національних меншин, сказано у повідомленні.

Також Комісія встановила, що існує можливість для деякої гнучкості: діючий закон про освіту є рамковим, а майбутній закон про повну загальну середню освіту, який збираються прийняти, може передбачати детальніші і збалансованіші рішення.

Нагадаємо, раніше Угорщина висунула свої вимоги для врегулювання ситуації навколо українського закону «Про освіту». Угорці хочуть, щоб жодне з прав угорської меншини не було порушене. Другою вимогою повинна стати згода закарпатських угорців на внесення змін до законодавства України з приводу освіти.

Угорщина заявила, що лише при виконанні цих вимог Будапешт не перешкоджатиме Києву.

QHA