КИЇВ (QHA) -

Освітня реформа за останні кілька років стала однією з найбільш обговорюваних. Багато змін у старій системі українці сприйняли позитивно. Згідно з даними соцопитування, проведеного в усіх областях України та у Києві, найбільшим досягненням громадяни вважають систему зовнішнього незалежного оцінювання, яка дозволяє вступити до будь-якого навчального закладу лише завдяки власним знанням. Однак деякі інновації суспільство не підтримало, розповіла директор фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна.

— Була пропозиція, щоби вступні документи подавалися тільки через інтернет. Але більшість наших респондентів вважає, що треба поєднувати електронну систему подачі документів із особистою. Не хочуть люди і скасування заочної форми навчання, повідомила Ірина Бекешкіна.

Без системи незалежного оцінювання забезпечити якість освіти — як середньої, так і вищої неможливо, вважають фахівці.

У майбутньому планується ввести єдиний державний кваліфікаційний іспит для студентів юридичних та медичних навчальних закладів.

У цих сферах освіти є проблеми, і вирішити їх можна тільки за допомогою оцінювання рівня знань студентів. Це лише початок, незабаром ми доповнимо список спеціальностей, на яких треба буде здавати кваліфікаційні іспити, — поінформував перший заступник міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець.

Ще одне нововведення цього року полягає у тому, що вступити до університету можна буде за результатами ЗНО як 2017 року, так і минулого, 2016-го.

Головне, на що сподіваються сьогодні абітурієнти, це чесність і прозорість незалежного оцінювання. Сьогодні ми працюємо над змінами і модернізацією всієї системи. Ми не тільки збираємо інформацію про результати іспитів, ми вивчаємо також фактори, які впливають на якість навчального процесу, стверджує директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій.

Нагадали організатори круглого столу і про те, що реєстрація для участі у ЗНО цього року триватиме до 17 березня, а зміни до реєстраційних даних можна буде внести до 31 березня.

QHA