КИЇВ (QHA) -

Усе частіше прояв насильства серед школярів набуває більш жорстоких форм, отримуючи своє підживлення з кіберпростору. Для вирішення даної проблеми потрібно провести цілий комплекс заходів. Саме для цієї мети і стартувала програма «Безпечна школа». Про це на прес-конференції у Києві 29 березня заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, передає кореспондент QHA.

— Дослідження показують, що з буллінгом, тобто, жорстокістю у школі, зіткнулися 89% українських школярів. Останнім часом цькування в школах прийняли нові, більш жорстокі форми, і страждають від них, перш за все, діти з особливими потребами. Усе частіше буллінг в реальному житті виростає з Кібербулінгу, який збільшився втричі за останній рік. Проект «Безпечна школа» націлений на збільшення безпеки у школах, перетворення їх в простір, де немає насильства і цькування, створення в них атмосфери довіри і взаємоповаги, — сказала міністр.

Лілія Гриневич підкреслила, що для того, щоб змінити ситуацію у школі, необхідно змінити модель поведінки «учень – учитель», перевчити шкільних психологів, змінити докорінно виховання школяра.

Особливо важливо, на думку міністра, виховувати в дитині особистість і відійти від старої радянської моделі, коли завдання полягало у створенні єдиного уніфікованого радянського народу із запрограмованою поведінкою.

На прес-конференції був присутній Нік Вуйчич, всесвітньо відомий австралійський спікер. Міністр освіти Лілія Гриневич заявила, що Нік дав згоду бути радником і помічником у реалізації української програми «Безпечна школа».

У своєму виступі Нік Вуйчич підкреслив, що часто у розв'язанні конфлікту не можуть допомогти ні батьки, ні вчителі, що школяреві необхідно набратися сміливості і самому поговорити зі своїм кривдником. Саме в таку ситуацію, будучи школярем, він сам потрапив. Після відвертої розмови зі своїм мучителем вони примирилися і стали кращими друзями.

Нік зробив наголос на тому, що «більша частина проблем у світі виникає з того, що деякі думають про себе, як про більш важливі особистості, ніж інші. Але ви ніколи не здавайтеся, любіть себе та інших».

QHA