КИЇВ (QHA) -

Уряд прийняв постанову про академічні стипендії. З наступного року для вишів 3-4 рівня акредитації звичайна стипендія складатиме 1100 гривень, підвищена — 1400 гривень. Про це повідомляє віце-прем'єр-міністр України з гуманітарних питань В'ячеслав Кириленко.

Розмір звичайної стипендії для учнів професійно-технічних навчальних закладів складе 415 гривень на місяць. Для студентів навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації звичайна стипендія складатиме 830 гривень, підвищена — 1056.

2016 року розмір мінімальної академічної стипендії для студентів вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації складав 825 гривень на місяць.

Згідно із законом №5130, отримувати стипендію наступного року зможуть лише «обрані» студенти. Всього з держбюджету на стипендії 2017 року виділено близько 6 млрд гривень. Однак ці гроші будуть отримувати здебільшого студенти, що навчаються на дефіцитних спеціальностях, та відмінники.

Крім того, буде поділ стипендіальних фондів на академічний і соціальний. Тобто учні отримуватимуть стипендії не тільки за свої навчальні досягнення, але і виходячи з рівня доходів сім'ї студента.

Діяти нова система нарахування стипендій почне з 1 вересня 2017 року.

ФОТО: інтернет

QHA