КИЇВ (QHA) -

Головний експерт реанімаційного пакету реформ з освіти Наталія Шульга у коментарі QHA зазначила, що Закон «Про освіту», що набрав чинності з 28 вересня, не звузить права кримських татар у вивченні рідної мови.

— Ніякі квоти на навчання закон не передбачає. Якщо люди хочуть вчитися кримськотатарською мовою, у законі прописаний інструмент, за допомогою якого це право здійснюється, — пояснила вона.

За її словами, у законі передбачено створення додаткових класів, предметів і програм, де навчання ведеться кримськотатарською мовою.

Шульга наголосила, що випускники кримськотатарських класів отримають атестат українською мовою (як єдиною державною, — ред.).

Експерт вважає, що Україна в своїй освітній політиці виходить з того, щоб вивчити і виховати громадян України, які за результатами навчання стануть повністю конкурентоспроможними і доб'ються повної самореалізації в сучасній Україні.

— Без знання державної мови можливості реалізації двох останніх пунктів не просто звужуються, вони звужуються дуже різко — ні навчання в вузах, ні можливості бути держслужбовцем або представником місцевого самоврядування тощо у таких випускників немає, — сказала вона.

Нагадаємо, в Україні 28 вересня набуває чинності Закон "Про освіту". Він передбачає 12-річну освіту в школі та підвищення ролі української мови.

Документ опублікували у виданні Верховної Ради "Голос України" №178-179 27 вересня.

Закон підвищує мінімальну заробітну плату вчителям до 3 мінімальних заробітних плат. Положення набуває чинності з 2018 року, а реалізовуватися буде поетапно — до 2023 року.

Кабінету Міністрів доручено передбачити щорічне підвищення посадового окладу педагога найнижчої кваліфікації до 4 прожиткових мінімумів для працездатних пропорційно зростанню доходів державного бюджету.

Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми одна або кілька дисциплін можуть викладатися на двох і більше мовах — державною, англійською, інших офіційних мовах Європейського Союзу.

QHA