ЗАПОРІЖЖЯ (QHA) -

На церемонії відкриття ректор-академік Національної академії медичних наук України, член-кореспондент Національної академії наук України, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України, професор, трансплантолог Олександр Никоненко розповів, що академія з'явилася у Запоріжжі далекого 1956 року. За цей час в її стінах підвищило свою кваліфікацію безліч медиків з усього регіону.

На сьогодні в медичній академії підвищують медичну кваліфікацію не лише чинні лікарі, а й 400 інтернів. Науково-педагогічну базу забезпечують 156 співробітників, серед яких 100 кандидатів медичних наук.

За словами Никоненка, кожен новий міністр охорони здоров'я обіцяє реформувати систему охорони здоров'я. Але на сьогодні процес реформування ще не завершений.

— Нарешті в Україні з'явилася практика сімейних лікарів, головна функція яких оглянути пацієнта, надати первинну медичну допомогу та направити його до вужчого спеціаліста. Сподіваюся, що в кінцевому підсумку на базах загальних лікарень будуть університетські клініки, де повністю буде поєднуватися і викладання, і практична робота, і наука, каже Никоненко.

На урочистому заході в Палаці культури Металургів були присутні не тільки небайдужі запорожці, а й міська влада. Зокрема мер Запоріжжя Володимир Буряк особисто вручив Олександру Никоненку почесну грамоту за самовіддану медичну працю.

QHA