РІВНЕ (QHA) -

У березні цього року аналогічне звернення робив тодішній голова Рівненської ОДА Віталій Чугунніков.

Після введення до області силовиків масштаби нелегального видобутку бурштину на деякий час скоротилися. Правоохоронці звітували про вилучення обладнання для видобутку. За час керівництва місцевою поліцією Сергія Князєва ситуація стабілізувалася, хоча добувати бурштин не припинили.

У листопаді Князєва перевели на іншу посаду. Скориставшись тим, що оперативний штаб у Рівненській області вже не діє, нелегальні копачі активізувалися.

Рівненські обласні депутати, стурбовані ситуацією, запропонували владі звернутися до Києва з приводу повернення оперативного штабу.

Голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко після наради з силовиками і главами райдержадміністрацій північних районів підписав план заходів з боротьби з нелегальним видобутком бурштину. На виконання плану міністру внутрішніх справ Арсену Авакову направили лист із проханням про повернення підрозділів Національної поліції та частин Національної гвардії до північних районів Рівненщини.

— Адже до законодавчого врегулювання питання видобутку бурштину дуже важливо призупинити його нелегальний видобуток і, як наслідок, зменшити криміногенну напруженість у регіоні, — зазначив Муляренко.

У зверненні йдеться про те, що у північних районах області за останній час збільшилася кількість випадків незаконного видобутку бурштину, а обласне управління поліції не може забезпечити дотримання правопорядку і зупинити незаконний видобуток.

ФОТО: YouTube

QHA