КИЇВ (QHA) -

Безпілотник Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ зафільмував на відеокамеру, як 5 самохідних гаубиць вели обстріл з території, підконтрольної сепаратистам поблизу селища Новогригорівка, яке розташоване приблизно за 3 кілометри на північний схід від Дебальцевого. Про це повідомив у ході брифінгу перший заступник керівника Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг, передає кореспондент QHA.

Александр Хуг акцентував, що спостерігачі не просто бачили невідведену техніку з боку сепаратистів, але й зафіксували, як це озброєння стріляло. За його словами, гаубиці стріляли в напрямку Світлодарська (підконтрольного українському уряду) і випустили 31 артилерійський снаряд.

— Один з наших безпілотників, здійснюючи проліт над Новогригорівкою, яка контролюється так званою ДНР, зафіксував … батарею з п’яти самохідних гаубиць, розташованих із порушенням Мінських угод, з яких стріляють у напрямку Світлодарська. У даному випадку було випущено 31 артилерійський снаряд.

Александр Хуг також продемонстрував кадри з безпілотника, на яких видно, що серед поля стоять п’ять гаубиць, які ведуть вогонь (на відео показана дата 21 грудня 2016 року. див. з 8.08 хвилини) .

За словами Александра Хуга, через бойові дії та заборону пересування, зокрема з боку сепаратистів, можливості для проведення спостережень патрулями місії погіршуються. І у цій ситуації ключову роль у моніторингу порушень відіграють безпілотники та відеокамери.

Представник ОБСЄ також повідомив, що й на території, підконтрольній українському уряду поблизу лінії АТО, вони фіксують порушення, зокрема вчора біля Карлівки (північний захід від Донецька) спостерігачі зафіксували міномети на військових вантажівках.

Довідка. Район Світлодарської дуги останні місяці є однією з найгарячіших точок на лінії АТО. Дальність стрільби гаубиць становить до 50 км і більше.

QHA