БАНГКОК (QHA) -

У Таїланді відновлено операція з порятунку дітей із затопленої печери Tham Luang.

Як повідомляють ЗМІ, операцію відновили після ранкової підготовки, зокрема, заправки кисневих резервуарів, які використовували у рятувальній операції в неділю. Так, зараз у печері залишаються вісім дітей і тренер.

Відзначається, що до печери Tham Luang під'їхали п'ять машин швидкої допомоги. Четверо дітей, яких підняли на поверхню, отримують медичну допомогу в сусідньому місті.

У соціальних мережах захоплюються 25-річним тренером, який перебуває поруч з дітьми.

— Будь ласка, не забувайте про тренера, який, незважаючи на морок у печері, зберігає у дітей спокій ось уже 9 днів. І йому всього лише 25 років, — пише користувач Менна Мохамед.

У мережі також захоплюються тайським рятувальником на ім'я Саман Гунан — колишній військовослужбовець ВМС Таїланду. Гунан доставив хлопчикам та їхньому тренеру балони з киснем, а сам втратив свідомість на зворотному шляху. Гунана витягнув назовні його напарник, проте врятувати його не вдалося.

Рятувальника поховали з почестями у Таїланді.

Відзначимо, група підлітків 11–16 років та їхній 25-річний тренер з футболу зникли безвісти 23 червня у печерному комплексі Tham Luang, куди вони вирушили на екскурсію. Через проливні дощі до печери почала різко прибувати вода, і вони були змушені піти вглиб на чотири кілометри, опинившись відрізаними від входу.

Пошуки зниклої футбольної команди тривали дев'ять днів. У понеділок, 2 липня, підлітків виявили британські дайвери Джон Волантен і Рік Стентон.

У Волантена була з собою відеокамера, на яку він записав момент зустрічі. Дітей знайшли на незатопленій ділянці печери приблизно в 4 км від входу. Групі почали доставляти їжу і кисневі балони.

Раніше повідомлялося, що у Таїланді під час руху зайнявся двоповерховий пасажирський автобус, у результаті чого загинуло 20 осіб. Автобус перевозив 47 мігрантів, які легально в'їхали до країни.

QHA