КИЇВ (QHA) -

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МінТОТ) просить громадян України утриматися від поїздок до окупованого Криму через хімічні викиди на заводі «Кримський титан». Звернення опубліковане на сайті відомства.

— У зв'язку з викидом в атмосферу хімічних речовин, який стався на заводі «Кримський Титан» (м. Армянськ), і відсутності дій щодо захисту і дотримання прав населення окупованого Криму з боку російської окупаційної адміністрації, бездіяльності РФ з ліквідації наслідків техногенної катастрофи, Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України звертається до громадян України з проханням найближчим часом утриматися від поїздок на тимчасово окуповану територію АР Крим і м. Севастополя.

У відомстві зазначили, що за нагальної необхідності відвідування анексованого півострова потрібно взяти з собою засоби захисту.

— У ситуації нагальної необхідності поїздки, під час перетину контрольно-пропускних пунктів на адміністративному кордоні з ТОТ, просимо звертатися до представників Державної служби з надзвичайних ситуацій, які чергують на КПВВ, для отримання індивідуальних засобів захисту.

Нагадаємо, вперше 27 серпня жителі окупованого Армянська поскаржилися на екологічну катастрофу і заявили, що у місті за день на металевих предметах з'явилася іржа, а в людей почалася алергія.

В анексованому Криму вважають, що кислотні викиди в Армянську сталися через наявність біля заводу «Кримський титан» кислотного озера, з якого накрило випарами 27 кілометрів території.

У зв'язку з хімвикидами, з Армянська евакуювали дітей. При цьому, дітей поселили у непридатних для проживання санаторіях Євпаторії. За словами «мера» Євпаторії Андрія Філонова, дітей переводять в інші приміщення.

Президент України Петро Порошенко доручив уряду і прикордонникам забезпечити приїзд до Херсонської області кримських дітей, які постраждали у результаті екокатастрофи.

QHA