СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Двоє кримських татар — Сервер Білялов (69 років) та Іслам Іскеров (39 років) знайдені мертвими у СІЗО-1 міста Сімферополь, повідомляє Crimean Human Rights Group на своїй сторінці у Facebook.

За даними правозахисників, окрім кримських татар, в СІЗО знайдені мертвими ще двоє людей.

— 6 квітня знайдено повішеними: Сервер Білялов і Олег Гончаров. 12 квітня в штрафному ізоляторі (карцері) знайдений повішеним 23-річний Дмитро Шиповник, а 13 квітня у камері номер 8, куди поміщають новоприбулих, у так званому карантині, з перерізаним горлом знайшли Іслама Іскерова, доставлений в СІЗО Сімферополя з Джанкоя, — йдеться у повідомленні.

Ці дані підтвердили декілька незалежних джерел. Кримська правозахисна група не має достовірної інформації про те, що саме стало причиною смерті цих людей. Сервер Білялов найближчим часом розраховував у зв'язку із нововиявленими обставинами на припинення кримінального переслідування та звільнення від покарання.

Не зрозуміло і те, що могло спонукати перерізати собі горло Ісламу Іскерову, обвинуваченого у крадіжці за ст. 158, ч.1 КК РФ, максимальне покарання за яке — два роки позбавлення волі, а мінімальне — штраф до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

— Адміністрація СІЗО і керівництво УФСІН в Криму несуть відповідальність за ці смерті .... начальник СІЗО-1, російський полковник внутрішньої служби Бережной Сергій Володимирович і його безпосередній керівник — начальник Управління Федеральної служби виконання покарань в Криму російський генерал-майор внутрішньої служби Булгаков Вадим Вікторович, — йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялося, що у керченській колонії-поселенні №1 окупованого півострова декілька засуджених завдали собі каліцтва, порізавши вени.

QHA