КИЇВ (QHA) -

Поранений під час вибуху джипа в Києві Герман Гайдук є забудовником в охоронній зоні заповідника «Херсонес Таврійський» в окупованому Севастополі. Гайдук є одним із засновників, а також головою ОК «ДСК «Науковий-7».

— Його кооператив — це одна із найдорожчих і престижних ділянок землі в Криму, яка розташований на землі національного заповідника «Херсонес-Таврійський», на самому березі моря. Членами кооперативу і власниками розкішних особняків є севастопольська еліта: колишні керівники судів, прокуратури, СБУ, СЕС Севастополя, — прокоментував подію в Facebook журналіст і експерт в області безпеки Юрій Бутусов.

Також він зазначив, що інцидент свідчить про початок бандитських воєн, розпочатих у результаті переділу власності.

— Камені продовжують летіти на кримчан. Камені та бомби з Росії. Адже українцям, зрозуміло, немає ніякого сенсу воювати за майно на окупованій ворогом території. Так що російська версія тут однозначна. Судячи з того, що вибух був не сильним, можливо, метою могло бути не вбивство, а попередження, Гайдуку, ймовірно, натякають, що він щось повинен підписати, — вважає Бутусов.

Нагадаємо, що вибух стався поряд з рестораном «Гуси-Лебеді» на перетині вулиць Тургенєвська і Полтавська приблизно о 10:00. Вибухова хвиля була такої сили, що вибила вікна в житловому будинку, а уламки зрешетили авто, що стояли поруч.

В управлінні Нацполіції Києва повідомили, що, за попередніми результатами огляду, під водійським сидінням автомобіля, що вибухнув 23 червня у Шевченківському районі міста, був прикріплений невстановлений вибуховий пристрій. Правоохоронці Шевченківського управління поліції почали кримінальне провадження за ст. 15 п. 5 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України (замах на умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для багатьох осіб). За вчинення такого правопорушення передбачено до 15 років позбавлення волі або довічне ув'язнення.

ФОТО: інтернет, Цензор.нет, Politeka

QHA