КИЇВ (QHA) -

Росія, скоріше за все, не видасть Україні Володимира Тюріна — замовника вбивства екс-депутата Держдуми Дениса Вороненкова, аби запобігти витоку інформації про політичний мотив і причетність російських спецслужб до цього вбивства.

Таку думку агентству QHA висловив народний депутат України, радник глави МВС Антон Геращенко, коментуючи слова удови Вороненкова і колишньої дружини Тюріна, що у Тюріна було недостатньо особистих мотивів для здійснення вбивства на території іншої країни.

За словами Геращенка, Україна вимагатиме видачі Тюріна і реакція російської сторони на цю вимогу стане дуже показовою, зокрема для розуміння — чи діяв замовник самостійно, виходячи з особистих мотивів, чи його спонукали якісь зовнішні сили. На думку Антона Геращенка, основною рушійною, спонукальною силою вбивства все ж таки були російські спецслужби, тому у випадку з Тюріним станеться так само, як і у випадку із підозрюваним у вбивстві колишнього співробітника російських спецслужб Олега Литвиненка — він стане невиїзним.

— Тут є дуже цікаве питання-тест для росіян: ми передаємо Росії документ для видачі Тюріна нам. Вони повинні прийняти рішення чи будуть вони покривати особу, яка є замовником вбивства. Думаю, вони його просто не видадуть. Так само як у цій відомій історії із вбивством колишнього офіцера російських спецслужб  отруєння полонієм (Олег Литвиненко). Він був вбитий його ж товаришем, якому він довіряв. А хто зараз ця людина? Він депутат Держдуми вже 15 років, але він невиїзний з Російської Федерації. Він сидить в Росії, тому що розшукується англійцями за підозрою у вбивстві.

Антон Геращенко акцентував на тому, що вбивство Вороненкова виконано у звичному ключі дій російських (і навіть радянських) спецслужб, коли політичних опонентів усували руками криміналітету, щоб приховати політичні мотиви вбивства. Геращенко також звернув увагу на те, що Тюрін, якби це було його особисте рішення, міг вбити Вороненкова й раніше, коли той ще жив у Росії. Однак він цього не зробив, ймовірно тому, що вирішальних особистих мотивів для такого кроку насправді не мав і не планував його. Тож підштовхнули його на вбивство саме російські спецслужби, вважає Геращенко.

— Я дуже добре знаю Максакову і Вороненкова, і останнє смс він написав мені. Тюрін, колишній чоловік Максакової, справді бандит міжнародного класу, злодій у законі. Він міг вбити Вороненкова з мотивів ревнощів, ненависті ще 5 років тому, коли Вороненков був у Росії, він міг його вбити з жовтня по грудень 2016 року, коли той перестав бути депутатом Держдуми. Тобто це не було стримувальним фактором. Я написал у себе в ФБ, що російські спецслужби, а раніше радянські спецслужби активно використовували криміналітет, злодіїв у законі, яких вони самі ж придумали для управління таборами, для виконання політичних вбивств та маскування їх під загальнокримінальні. Тому Тюріну просто дали наказ організувати це вбивство, але Тюрін сам ніколи б до цього не додумався і ніколи б цього не зробив.  Бо який у нього мотив? Повернути собі Максакову? Неможливо. Вони з нею давно розсварилися, він виховує її дітей, у них серйозний конфлікт. Помститись? В чому? За що? Він міг це зробити й раніше (давним-давно). Тому його надихали російські спецслужби, які дали йому «добро» на це.

Як повідомляло QHA, 9 жовтня Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що ГПУ завершила розслідування справи щодо вбивства екс-депутата Держдуми Дениса Вороненкова та передала до суду. В ГПУ вважають, що вбивство колишнього російського політика пов'язане з його свідченнями про присутність російських військ на території України. Організатором злочину названий російський «злодій у законі» Володимир Тюрін.

В інтерв’ю одному з російських видань удова Вороненкова Марія Максакова заявила: «Щодо Тюріна та його особистого мотиву — він у нього був, але недостатній, щоб вчиняти такі зухвалі дії на території іншої держави».

QHA