РІВНЕ (QHA) -

Вбивство стиліста Сергія Літвінова сколихнуло все місто. Його тіло знайшли у квартирі 9 лютого. Сусіди під час сварки з його колишньою дружиною, 23-річною Тетяною, чули, як чоловік благав про допомогу, кричав, що його вбивають.

Було встановлено, що вбивство сталося 8 лютого між 9 та 12 годинами. Того ж дня підозрювана у вбивстві Тетяна Літвінова втекла до Єгипту, прихопивши із собою гроші з сейфу з місця роботи чоловіка — перукарні «Серж».

23-річну рівнянку оголосили у міжнародний розшук через Інтерпол та затримали 22 березня у Єгипті під час оформлення довідок особистого характеру — за однією із версій вона готувала документи для шлюбу. Через Генеральну прокуратуру до компетентних органів Єгипту було скеровано запит щодо екстрадиції українки. Але ця процедура займає певний час.

Лише в ніч на 25 травня Тетяну Літвінову доправили в аеропорт Бориспіль, а вже звідти — під конвоєм до Рівного. Спочатку підозрювану повезли до Рівненського слідчого управління. Проте жінка сказала, що вона вагітна, тому знадобився огляд лікарів.

За попередньою інформацією, того ж дня їй мали обирати міру запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою, проте засідання перенесли на 26 травня. 

Під час засідання суддя Мар’ян Головчак зачитав матеріали провадження, у яких ішлося, що Сергію Літвінову було нанесено не менше 11 ножових поранень. Його тіло було заховане у коморі. Крім того відомо, що на той момент у квартирі перебували двоє малолітніх дітей, а також мати підозрюваної.

Слідча Марина Никифорук обґрунтовувала заявлене клопотання про обрання міри запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою тим, що підозрювана переховувалася під час досудового розслідування і може надалі це робити, а також незаконно впливати на свідків.

Обґрунтованість підозри слідча доводила свідченнями сусідів, які чули в той день крики про допомогу, свідченнями свідків, які працювали у перукарні «Серж», близьких родичів, були проведені експертизи, які, за словами слідчої, підтверджують, що підозрювана вчинила цей злочин.

Також вказувалося, що під час огляду місця злочину були знайдені біологічні зразки, відбитки пальців підозрюваної, вилучено її одяг, на якому були знайдені краплі крові Сергія Літвінова.

Адвокат Літвінової Дмитро Сокол повідомив, що його підзахисна перебуває на 14-у тижні вагітності, тому просив застосувати домашній арешт. Сама підозрювана також просила обрати для неї м’якшу міру запобіжного заходу. Але водночас не могла повідомити, де проживатиме на цей час. Лише сказала, що в такому разі проживатиме за місцем проживання батьків.

Із журналістами підозрювана спілкуватися відмовилася.

Як розповів адвокат Літвінової, вона частково визнавала свою вину, також, за його словами, допиту жінки ще не було.

Суддя Мар’ян Головчак все ж задовольнив клопотання слідчої та прокурора в обранні запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою терміном на 60 діб. Підозрювану із зали суду повезли до Рівненського СІЗО.

QHA