КИЇВ (QHA) -

Перший заступник глави Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг був змушений перервати своє скайп-включення (відео з 22.37) з Авдіївки через початок бойових дій в районі Авдіївської промзони, передає кореспондент QHA з УКМЦ, який організував це включеня у Києві.

Відповідаючи на запитання журналістів, Александр Хуг спочатку зауважив погіршення зв’язку, а потім звернувся до присутніх в УКМЦ:

— Шановні колеги, я перепрошую, не можу зараз говорити, тому що бачу, як починаються бойові дії, я бачу, що починаються бойові дії, розриви снарядів у районі (Авдіївської) промзони. Я мушу закінчувати, дякую вам за вашу роботу, гарного дня, до побачення.

Варто зазначити, що сьогодні після 14-ї години СММ ОБСЄ анонсувало патрулювання Александра Хуга та українських журналістів  в районі Авдіївки. Чи відбудеться це патрулювання, наразі невідомо. У звітах СММ ОБСЄ трикутник Авдіївка-Ясинувата-ДАП зазвичай називається однією з головних п’яти гарячих точок на лінії зіткнення.

В ході самого брифінгу Александр Хуг, який з 6 серпня відвідує зону конфлікту на Донбасі по обидва боки лінії зіткнення, повідомив, що минулого тижня на 55% зросла кількість порушень режиму припинення вогню. За його словами, особливе занепокоєння викликало застосування озброєнь заборонених Мінськими домовленостями.

— СММ ОБСЄ зафіксувала принаймні 547 випадків застосування РСЗВ, інших одиниць артилерії та мінометів минулого тижня.

Перший заступник СММ ОБСЄ також повідомив, що за останній тиждень місія зафіксувала 6 цивільних жертв конфлікту — 3 загиблих і 3 поранених (загальна кількість з початку року склала 345 осіб, з яких 62 загиблих).

Крім того, він детальніше розповів про перешкоди, які чинили патрулям місії (переважно на підконтрольних бойовикам територіях, зокрема біля Новоазовська), знищення камери спостереження на Донецькій фільтрувальній станції, обстріл БПЛА місії у підконтрольних так званій «ДНР» Василівці та Пікузах.

QHA