КИЇВ (QHA) -

Перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг підтвердив інформацію, що сьогодні вранці в районі ДФС був збитий безпілотник місії. Про це він повідомив корреспонденту QHA, коментуючи інформацію, розповсюджену у сепаратистських ЗМІ.

— Я можу підтвердити інформацію про інцидент, який стався сьогодні вранці в районі Донецької фільтрувальної станції, — зазначив він.

Водночас Александр Хуг не надав інших деталей події, зокрема щодо того, хто саме збив безпілотник, зауваживши, що наразі проводиться розслідування, і вся інформація по завершенню буде опублікована у звітах місії.

— Ми з нашим патрулем наразі аналізуємо усю інформацію. Як тільки ми завершимо цей аналіз, ми опублікуємо цю інформацію у нашому звіті.

Відповідаючи на запитання про те, чи повернули бойовики спостерігачам той БПЛА, який вони відібрали у них минулого тижні в районі Ясинуватої, Александр Хуг зазначив, що беспілотник сепаратисти повернули, але недоукомплектованим.

— Я можу підтвердити інформацію, що ми отримали назад свій безпілотник, але не у повному комплекті.

Як повідомляло QHA, сьогодні на інтернет-ресурсах бойовиків з'явилася інформація, що в районі ДФС збито безпілотник наглядової місії ОБСЄ. Бойовики стверджують, що БПЛА був збитий в результаті обстрілу з боку українських військ. Водночас у коментарі QHA спікер штабу АТО Леонід Матюхін заявив, що ЗСУ взагалі не обстрілюють цей район.

24 лютого у підконтрольній ДНР Ясинуватій, на північ від Донецька патруль СММ намагався запустити БПЛА для здійснення моніторингу ситуації на Донецькій фільтрувальній станції, яка, за наданою інформацією, потрапила під обстріл. Однак озброєні бойовики, націливши зброю на спостерігачів, наблизилися до них і захопили БПЛА, після чого один із чоловіків випустив автоматну чергу у напрямку патруля СММ, кулі влучили приблизно в 5 метрах від спостерігачів.

За минулий рік бойовики щонайменше двічі збивали безпілотники СММ ОБСЄ — в травні і липні.

Варто нагадати, що СММ ОБСЄ за допомогою БПЛА неодноразово фіксувала порушення режиму припинення вогню з боку бойовиків. Зокрема у січні БПЛА зняв на відеокамеру, як 5 самохідних гаубиць вели обстріл з території, підконтрольній сепаратистам поблизу селища Новогригорівка неподалік від Дебальцевого. 

QHA