САКИ/САКЪ (QHA) -

Жителі кримського міста Саки та навколишніх сіл скаржаться на шум від російських військових літаків.
Як відомо, у селищі Новофедорівка (Сакський район) розташований наземний навчально-випробувальний комплекс авіаційний НИТКА, який після «приєднання» Криму перейшов у власність збройних сил Росії.

За словами місцевих жителів, раніше полігон практично не використовувався, сьогодні щодня, а то й по кілька разів на день, у небі над містом пролітають російські винищувачі.

- Літаки пролітають дуже низько, вони створюють сильний шум, його добре чутно і в приміщенні, і порушують спокій містян. Пролітають практично кожен день і навіть вночі, - розповідає сакчанин.

Від польотів російської авіації мешканці та гості міста відчувають дискомфорт, а діти - почуття страху. Не припинялися тренування на НИТЦІ навіть улітку, в розпал курортного сезону.

- У серпні поїхали з сім'єю на море. З боку аеродрому несподівано вилетів військовий літак, пролетів дуже низько, буквально над головами відпочиваючих, оглушивши всіх звуком своїх двигунів. Ми навіть розгледіли кабіну пілота. Через якийсь час вилетів другий. Це страшно, насправді. Як ви думаєте, яке враження це справляє на відпочиваючих? Хтось після цього захоче приїхати сюди на відпочинок, привезти сім'ю, дітей? - обурюється житель Сак.

Медики, своєю чергою, наголошують на негативному впливі шуму на стан організму людини. Зокрема, як розповів терапевт місцевої лікарні, подібні звукові подразники негативно впливають на центральну нервову систему, психічний стан людини, можуть викликати почуття неспокою і роздратування, тривоги і навіть паніки.

- Ми розуміємо, що живемо поблизу авіаційного комплексу, розуміємо, що, швидше за все, ці тренування проводитимуться і надалі. Можливо, хтось вже і звик до цих звуків і не помічає нічого, але це ненормально. Має бути якийсь графік, режим. Адже про людей теж потрібно подумати! – просять про допомогу місцеві жителі.

QHA