КИЇВ (QHA) -

Кабінет міністрів України працює над механізмом використання Конвенції про захист Чорного моря від забруднень, також відомої як Бухарестська конвенція, щоб отримати доступ до інформації про катастрофу на "Кримському титані". Про це повідомив на прес-конференції сьогодні, 13 вересня, глава Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МінТОТ) Вадим Черниш, передає кореспондент QHA.

— Існує Конвенція про захист Чорного моря від забруднень, яку ратифікували усі причорноморські країни. В її рамках не дозволяється забруднювати (екологію — ред.) не тільки через води річок, які впадають до Чорного моря, але й також через повітря. Зараз уряд опрацьовує можливості скористатися цією конвенцією, — повідомив Черниш.

Довідка: Бухарестську Конвенцію (Конвенція про захист Чорного моря від забруднення) підписали у 1992 році у місті Бухарест (Румунія) представниками Болгарії, Грузії, Росії, Туреччини, Румунії та України. Договір визначає зобов'язання тих, хто його підписав у частині зменшення і контролю забруднення Чорного моря, а також проведення їхнього моніторингу та оцінки для захисту морського навколишнього середовища.

Як писало QHA, прокуратура АРК не виключає, що техногенна катастрофа на заводі "Кримський титан" могла стати наслідком російської провокації.

QHA