ЧЕРКАСИ (QHA) -

Сьогодні, 8 травня, у Черкасах сталося масове отруєння, у результаті якого в лікарню потрапило 42 дитини з діагнозом «отруєння невідомою речовиною». Про це повідомив помічник начальника управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) у Черкаській області Костянтин Проценко на своїй сторінці у Facebook.

— 8 травня о 9:15 до оперативно-координаційного відділу управління ДСНС від диспетчера «Станції швидкої медичної допомоги» надійшло повідомлення про госпіталізацію до Черкаської обласної дитячої клінічної лікарні трьох дітей, які стали втрачати свідомість під час шкільної лінійки в ЗОШ №8. Згодом, кількість дітей, які почали скаржитися на нудоту і запаморочення, збільшилася до 15 ... на 11:00 ранку в обласну лікарню було госпіталізовано 42 дитини, — написав він.

Проценко підкреслив, що усі постраждалі — учні 2 – 7 класів.

Після отримання повідомлення про подію на місце виїхали рятувальники і відділення хімічного, радіологічного та бактеріологічного захисту, а також Служба безпеки України (СБУ), Нацполіція і фахівці санітарно-епідеміологічної служби.

— Експрес-аналізом повітря на наявність сірководню, аміаку, хлору а також горючих газів, отруйних речовин на місці події виявлено не було. Згодом, були задіяні методики, що дозволяють зробити дослідження території та приміщень школи на наявність небезпечних речовин широкого спектра дії. Триває робота з дослідження радіаційного фону.

QHA повідомляло, що 12 дітей на Луганщині потрапили в лікарню з харчовим отруєнням. Двоє дітей перебували в реанімації у важкому стані.

QHA