ЛУГАНСЬК (QHA) -

Компанія Регіональні електричні мережі знеструмила усі шахти держпідприємства Первомайськвугілля в Луганській області. У результаті цих дій під землею залишилися заблокованими 240 шахтарів. Про це сьогодні, 2 квітня, написав глава Незалежної профспілки гірників Михайло Волинець на своїй сторінці у Facebook.

— На шахті Гірська під землею, на глибині понад 1000 метрів, залишаються 240 гірників. Електроенергія подається запасним кабелем тільки для забезпечення провітрювання і відкачування води, — зазначив він.

За його словами, він вже звернувся до голови Державної служби України з питань праці Романа Чернеги з приводу критичної ситуації з відключення електроенергії на шахтах.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у зоні конфлікту на Донбасі підтоплюється або вже повністю затоплені і не підлягають подальшій експлуатації більше 36 шахт. Як передає кореспондент QHA, такі дані оприлюднив національний експерт проекту Дмитро Аверін під час презентації результатів екологічної оцінки впливу конфлікту на сході України на навколишнє середовище.

На сьогодні водовідлив не працює практично на всій території від Горлівки до Єнакієвого, в районі Первомайська, частково у Донецьку, Макіївці, Шахтарську, Торецькому. Дмитро Аверін зазначив, що частина шахт особливо небезпечні, а саме ті, які використовувалися як сховища відходів — "Олександр-Захід" і "Вуглегірська", шахта Калініна у Горлівці.

QHA