РІВНЕ (QHA) -

Поліцію про цей факт повідомили у вівторок, 11 квітня. На місці виявили вантажівку «DAF» із житомирською реєстрацією, яка вивантажувала відходи.

З’ясувалося, що 26-річний водій, мешканець Житомирської області, віз сміття до Дніпра. Поліцейським він показав транспортну накладну і пояснив, що в автомобілі сталася несправність із коробкою передач, тому він змушений був заїхати на станцію технічного обслуговування, за якою розташоване сміттєзвалище, повідомили у відділі комунікації поліції Рівненської області.

Вантажівку доправили на штрафмайданчик м. Дубно. Наразі в поліції проводять досудове розслідування за частиною 1 статті 239 Кримінального кодексу України.

Варто зазначити, що на Рівненщині та в обласному центрі не вперше виявляють львівське сміття. Так, у січні цього року в Рівному виявили кілька фур із побутовими відходами. Нещодавно громадська організація «Спілка учасників бойових дій АТО "УВО"» звернулася до місцевих депутатів з тим, щоб відходи зі Львова утилізувалися у Рівному. На останньому засіданні виникли суперечки стосовно того, чи може Рівне приймати львівське сміття, адже місцевий полігон має обмежені розміри. Була пропозиція везти відходи зі Львова на сміттєпереробний завод, однак це питання також потребує вивчення. Депутати вирішили зібратися ще раз.

Ще в кінці грудня минулого року депутати Рівненської обласної ради готували звернення до Кабміну та Генпрокуратури з приводу розслідування подібних фактів. Проте львівське сміття продовжують виявляти на Рівненщині.

Незважаючи на звернення самого міського голови Львова Андрія Садового з проханнями про допомогу в держави, ситуація зі сміттям залишається невирішеною.

30 травня минулого року після пожежі на звалищі у селі Грибовичі під Львовом під час огляду місця події загинули троє співробітників ДСНС. Їх привалило сміттям. У результаті дводенної пожежі на звалищі прогоріли нижні шари сміття, що згодом і призвело до зсуву. Міський голова Львова Андрій Садовий наголосив на тому, що на рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища потрібні два роки. За цей же термін місцева влада планує побудувати сучасний сміттєпереробний завод. До слова, останній обійдеться місту у 45-50 млн євро.

Як заявив Андрій Садовий, Львову дозволили вивозити тверді побутові відходи на полігони області. Згідно відкритих даних, за день 730-тисячний Львів виробляє близько 600 тонн твердих побутових відходів. Для порівняння — жителі Києва щодня викидають сміття загальною вагою 3500 тонн.

ФОТО: відділ комунікації поліції Рівненської області 

QHA