КИЇВ (QHA) -

28 березня Ужгородський міський районний суд заарештував 25-річну жительку Виноградівського району, яку підозрюють у доведенні 3-річного сина до голодної смерті. Про це повідомили у прес-службі прокуратури Закарпатської області.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за п. 2 ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу України.

Покарання за вчинення злочину передбачено у вигляді позбавлення волі на термін від 10 до 15 років або довічного ув'язнення.

За попередньою інформацією, жінка протягом двох тижнів створювала умови, які призвели до смерті хлопчика. Зокрема, будинок не опалювався належним чином, хлопчик недостатньо харчувався, після чого 25-річна мати залишила дитину одну в будинку без нагляду.

QHA повідомляло, що сьогодні захистом прав дітей та їхньою реабілітацією на контрольованих територіях Донецької та Луганської областей займаються в основному міжнародні та неурядові організації. Директор з розвитку програми СОС «Дитячі містечка України» Дар'я Касьянова заявила, що доступ до соціальних послуг у дітей, які пережили конфлікт, залишається обмеженим, і лише невелика частина з нужденних отримує психологічну та іншу допомогу.

QHA