СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Першого заступника голови Меджлісу кримських татар Нарімана Джелялова викликали до Центру протидії екстремізму в Сімферополі, пише в Фейсбук Заїр Смедляєв.

На даний момент Наріман Джелялов знаходиться більше години на допиті у Сімферопольському «центрі протидії екстремізму».

Пізніше Наріман Джеляль прокоментував інцидент. Він стверджує, що був викликаний до «Центру Е» у зв `язку із заявою від приватної особи про те, що в одному з інтерв'ю 112 каналу він був протитрований як заступник Междлісу.

— Я під час інтерв'ю не заперечував, що є членом Меджлісу кримськотатарського народу, організації, забороненої в РФ.


Джеляль пояснив, що його викликали для пояснень. Також він зазначив, що після цього його запросили до іншого кабінету, щоб поговорити про Марлена Мустафаєва.

— Виявилося, що за вилученою комп'ютерною технікою ми є друзями по соцмережах. У мене вже п'ять тисяч друзів у соціальних мережах у Фейсбуці, але особисто я з Марленом не знайомий, — пояснив він.

Нагадаємо, вранці 21 лютого стало відомо про черговий незаконний обшук у Криму. О 7:30 до будинку Марлена Мустафаєва в Кам'янці увірвалися озброєні люди.

Через деякий час активісти повідомили в соцмережах про затримання десяти осіб, які прийшли до будинку Мустафаєва підтримати сім'ю. Затриманим пред'явили звинувачення в участі у несанкціонованому мітингу за ч. 1 ст. 20.2 Кодексу РФ про адміністративні правопорушення.

Після судилищ, які пройшли того ж дня, Марлена Мустафаєва рішенням суду заарештували на 11 діб, а іншим десяти затриманим присудили по п'ять діб адмінарешту.

У рамках «боротьби з інакомисленням» підконтрольне Кремлю кримське ФСБ проводить регулярні обшуки та допити журналістів, активістів, громадських діячів, проходять затримання серед представників кримськотатарського населення.

ФОТО: інтернет

QHA