МОСУЛ (QHA) -

У зв'язку із початком військової операцією із зачистки іракського міста Мосула від терористичної організації ІДІЛ місцеве населення з прилеглих до міста населених пунктів полишає свої будинки.

Як передає агентство АА, мігранти переміщаються на підконтрольні іракській армії території у районі Кайяре.

Туреччина до можливої ​​нової хвилі біженців готова, заявив міністр митниці та торгівлі Республіки Бюлент Туфенкчі. Хоча Організація ісламського співробітництва висловила надію, що чергового потоку біженців з Іраку не буде.

Бойовики терористичної організації ІДІЛ в цей же час утримують у заручниках приблизно 200 цивільних осіб з Мосула. Всі вони підозрюються у причетності до вбивства 15 терористів, скоєного жителями села на південь від Мосула у рамках військової операції. Крім цього, ІДІЛ влаштував ряд вибухів біля будівлі муніципалітету міста.

У цей час ВПС Туреччини завдали авіаударів по об'єктах і позиціях терористів на півночі Іраку, знищивши склади зброї та укриття бойовиків, а ВПС міжнародної коаліції ліквідували 13 терористів на заході Мосула.

Поки відомо про звільнення 20 сіл, раніше підконтрольних терористам ІДІЛ.

Відомо, що у зачистці від терористичних елементів ІДІЛ іракського міста Мосула на першому етапі беруть участь пешмерга Курдської регіональної адміністрації Іраку, самі ополченці міста, навчені турецькими військовими інструкторами на військовій базі «Башик», сили «Захисників Нинових» під командуванням іракського генерала, відповідального за операцію.

Мосул — друге найважливіше місто терористичної організації ІДІЛ, яка захопила його 2014 року. У січні 2015 року США почали проводити авіаудари по місту, тим самим допомагаючи пешмерга розпочати військову операцію зі звільнення Мосула. А в березні 2016 року іракська армія почала операцію із зачистки міста від терористів ІДІЛ.

ФОТО: інтернет

QHA