АМСТЕРДАМ (QHA) -

Влада Нідерландів має намір сьогодні, 2 січня оприлюднити імена причетних до загибелі малайзійського Боїнга, збитого над Донбасом.

Слідство встановило імена ста двадцяти чоловік, причетних до організації та виконання теракту проти членів екіпажу і пасажирів цього рейсу.

У той день загинули 298 осіб, з них 80 — діти.

Раніше комісія Ради безпеки Нідерландів, що займається розслідуванням причин катастрофи лайнера, 13 жовтня 2015 року опублікувала доповідь, у якій йдеться, що літак був збитий ракетою класу «земля-повітря», випущеної із зенітно-ракетного комплексу (ЗРК) «Бук».

Нагадаємо, літак "Боїнг-777" Малайзійських авіаліній, який прямував з Амстердама до Куала-Лумпур, був збитий 17 липня 2014 року в районі Тореза (Донецька область).

21 вересня 2017 року Нідерланди, Австралія, Бельгія, Малайзія і Україна підписали меморандум про політичну підтримку кримінального переслідування винних у катастрофі малайзійського рейсу MH17 відповідно до нідерландського законодавства.

Головним фігурантом справи про авіакатастрофу малазійського Боїнга MH17 у небі над Донбасом у 2014 році є головний інспектор Центрального військового округу РФ, генерал-полковник Микола Ткачов із позивним Дельфін.

QHA раніше писало, що британська розвідка заявила, що російські військові доставили на Донбас влітку 2014 року ЗРК, з якого й був збитий малайзійський Боїнг рейсу МН17.

QHA