РІВНЕ (QHA) -

За інформацією прес-служби прокуратури Рівненської області, 32-річному киянину повідомили про підозру у вчиненні закінченого замаху на зазіхання на територіальну цілісність і недоторканність України (ознаки злочину, передбаченого ч.2 ст. 15, ч. 2 ст. 110 КК України).

Як раніше зазначалося, несанкціоновану акцію під Рівненською ОДА із залученням за винагороду осіб, так званих «стримерів», намагався провести киянин Юрій Клейнос. Він давав інструкції учасникам акції, серед яких були також неповнолітні. Потім усі разом рушили до входу в ОДА. Однак там їх зустріли правоохоронці та активісти.

Псевдомітинг провести не вдалося, оскільки більшість його учасників розійшлася. Самого Юрія Клейноса затримали та доправили до Рівненського відділу поліції.

У прокуратурі розповіли, що в учасників акції було вилучено плакати та листівки під гаслами «Ровенская Республика», «Бурштин — надбання Рівненської народної республіки» та інші.

Хоч акцію припинили, проте проросійські ЗМІ використали подію для формування негативної думки у громадян та ставлення до державних структур України. Зокрема були такі заголовки: «Неонацисты устроили драку с копателями янтаря в Ровно», повідомляють у прокуратурі.

У суботу, 13 травня, Юрія Клейноса взяли під варту. Він перебуває у Рівненському СІЗО. Наразі триває досудове розслідування даного провадження для з’ясування усіх обставин та направлення обвинувального акту до суду.

Підозрюваному загрожує до 10 років позбавлення волі.

 

QHA