МОСКВА (QHA) -

 

У ніч на 30 жовтня під єдиним російським авіаносним крейсером "Адмірал Кузнєцов", який знаходиться на судноремонтному заводі у Мурманську, затонув плавучий док.

Про це пише ТАСС, посилаючись на голову Об'єднаної суднобудівної корпорації Олексія Рахманова.

Док використовували для ремонту корабля. Через те, що він затонув, на авіаносець з висоти 15 метрів впав баштовий кран.

У результаті події пошкоджені корпус і палуба авіаносця.

За словами Рахманова, пошкодження не торкнулися «життєво важливого» обладнання корабля.

За ремонт "Адмірала Кузнєцова" відповідає Центр судноремонту "Зірочка". Його представник Євген Гладишев заявив, що плавдок затонув через стрибок напруги в електромережі під час спуску корабля на воду.

При цьому, "Адмірал Кузнєцов" міг бути не застрахований.

— На 100% невідомо, але така впевненість (про відсутність страхування) є — це військовий корабель, санкційний ризик, а в Російській національній перестрахувальній компанії (РНПК) його немає, — заявив президент РНПК Микола Галушин.

Він зазначив, що військові кораблі, літаки російського Міноборони не підлягають страховці.

— Так було завжди. Заводи страхують ризики судострою або ризики випробувальних польотів. Але це більше ризики, які страхують виробники, а не ті, для кого їх виготовляють.

 

Раніше міністр оборони Великої Британії Майкл Феллон заявив, що російський авіаносець "Адмірал Кузнєцов" — це корабель ганьби. У Великобританії висловили занепокоєння через те, що Росія відправила до Сирії загін бойових кораблів на чолі з "Адміралом Кузнєцовим". За словами Феллона, місія корабля "тільки посилила страждання сирійського народу".

Відзначимо, авіаносець "Адмірал Кузнєцов" спустили на воду 4 грудня 1987 року. Він є єдиним авіаносним кораблем у світі, який може дислокуватися у Чорному морі, так як згідно з конвенцією Монтре прохід "чистих" авіаносців через протоки Босфор і Дарданелли заборонений, а "Адмірал Кузнєцов", який володіє ракетним озброєнням, заявляється як "авіаносний крейсер".

 

Джерело: ТАСС

Фото: РИА Новости

QHA