КИЇВ (QHA) -

На даний момент на місці вибуху в Балаклії працюють Національна гвардія, пожежні, поліція і ДСНС. Про це повідомив міністр оборони Степан Полторак на брифінгу в Києві, передає кореспондент QHA.

— Відразу після вибуху там працювали два танки і пожежна техніка. Але такі пожежі складні через розрив боєприпасів, тому не можна сказати, коли вона буде локалізована. Складно дати прогноз, коли це закінчиться, все залежить від вітру, розриву осколків і поразки інших складів, — розповів Полторак.

Також на даний момент туди виїхали колони транспорту, щоб евакуювати людей, що проживають поряд із небезпечною зоною.

— Ми рекомендуємо людям виїжджати звідти, але якщо такої можливості немає, то потрібно шукати безпечні місця, підвали, де можна перечекати, поки пожежу не буде локалізовано, — зазначив міністр.

При цьому він повідомив, що відразу після отримання сигналу про вибух було віддано розпорядження посилити охорону всіх об'єктів, де знаходяться боєприпаси, а також у зоні АТО.

За його словами, даний інцидент можна вважати диверсією, так як там виключена можливість природного загоряння складів.

— У нас є сусідня країна, яка допомагає бойовикам у зоні АТО, тому ми думаємо, що диверсію могли влаштувати росіяни. Також підозрюються терористи «ДНР» і «ЛНР», — зазначив Полторак.

Міністр повідомив, що час проведення диверсії був вибраний спеціально, так як до зміни охорони залишалася година, і люди були виснажені.

Нагадаємо, сьогодні о 2:45 ночі сталася пожежа на найбільшому військовому складі в Балаклії Харківської області, внаслідок чого боєприпаси, що зберігаються там, почали детонувати. Міністерство оборони України розцінює все, що трапилися, як диверсію. На даний момент на місці працюють пожежні, рятувальники і швидка, проводиться евакуація людей з небезпечної зони.

QHA