КИЇВ (QHA) -

Прокуратура Автономної республіки Крим розпочала кримінальне провадження за фактом забруднення атмосферного повітря в Криму і Херсонській області, повідомляє прес-служба відомства.

Кримінальне провадження відкрито за ч. 1 ст. 241 КК України (забруднення атмосферного повітря).

— Наразі Головним управлінням (ГУ) Національної поліції в АРК і м. Севастополя та ГУ Національної поліції в Херсонській області проводяться першочергові слідчі дії, зокрема, допити свідків, направлення запитів до компетентних органів про наявність на території можливих джерел забруднення, а також до медичних установ про факти скарг громадян на погіршення стану здоров'я.

Також наголошується, що за повідомленням Херсонського прикордонного загону Азово-Чорноморського регіонального управління Державної прикордонної служби України, о 15:00 працівниками прикордонної служби поблизу адміністративного кордону між Херсонською областю і тимчасово окупованої території України АР Крим (східна околиця с. Преображенка Каланчацького району) за допомогою хімічного детектора "ChemPro-соті" проведено заміри атмосферного повітря на наявність у ньому хімічних речовин.

— За результатами дослідження повітря детектор зафіксував перевищення вмісту токсичної хімічної речовини.

Нагадаємо, для запобігання можливим наслідкам екологічної катастрофи на "Кримському титані", до адміністративного кордону з окупованим Кримом було направлено 6 одиниць техніки аварійно-ремонтної служби і 12 рятувальників ДСНС. Рятувальники працюватимуть у населених пунктах Каланчацького і Чаплинського районів Херсонської області.

Член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв вважає, що аварія на заводі «Кримський титан» спрямована на зачистку прикордонної території від населення і подачу дніпровської води в Крим.

QHA