АРМЯНСЬК (QHA) -

Російська служба з нагляду в сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини — Росспоживнагляд склала рекомендації для жителів Криму, як діяти у разі появи неприємного їдкого запаху, першіння в горлі та інших проявів за ймовірності забруднення атмосферного повітря.

Так, людям, які перебувають на вулиці й у транспорті, радять захистити органи дихання: закривати ніс і рот вологою ватно-марлевою пов'язкою або згорнутою у декілька шарів тканиною.

— Закрити вхідні двері, вікна (перш за все — з навітряного боку). Якомога менше перебувати на відкритому повітрі, а перебування дітей на відкритих майданчиках у школах і дитсадках повністю виключити. Виходячи на вулицю, передбачити максимальний захист шкірних покривів. Купатися і вмиватися слід, використовуючи велику кількість проточної води. Необхідно відключити примусову вентиляцію в автомобілях, виробничих, громадських і житлових будівлях, — йдеться у рекомендаціях.

Росспоживнагляд також почав досліджувати атмосферне повітря на вміст соляної кислоти.

Заступник начальника Головного управління МНС у Криму Олексій Фрідман повідомив, що шкільні та дошкільні установи в Армянську оброблять кальцинованою содою.

Нагадаємо, 27 серпня жителі окупованого Армянська (північна частина Криму) поскаржилися на екологічну катастрофу і заявили, що у місті за день на металевих предметах з'явилася іржа, а в людей почалася алергія.

Як повідомив QHA голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров, окупаційна влада Криму робить усе можливе, щоб приховати інформацію про викид невідомої речовини.

Рефат Чубаров вважає, що деокупація Криму — єдиний ефективний спосіб для запобігання екологічній катастрофі.

Джерело: Примечания

QHA