РІВНЕ (QHA) -

Проблеми із теплопостачанням у мешканців кількох вулиць постали ще з початку опалювального сезону. Починаючи з цього сезону кілька житлових будинків вирішила опалювати компанія «Укртепло Рівне», яка спеціалізується на альтернативному паливі. В кінці серпня минулого року між компанією та УЖКГ м. Рівне було укладено угоду на рік, згідно з якою у суборенду фірмі переходять тепломережі, які орендує інша приватна компанія-монополіст — «Рівнетеплоенерго». Головним переконанням для влади стало те, що буде зекономлено коштів при опалення на близько 25%.

Але безперебійного та якісного постачання тепла, як цього хочуть рівняни, не було у їхніх оселях температура сягала 12-13 градусів. Тому люди часто зверталися до працівників котельні. Так, на початку січня без тепла залишилися кілька житлових будинків, онкодиспансер, тубдиспансер, залізнична лікарня, школа та садочок. Обурені рівняни пішли розбиратися до котельні, але виявили там п’яних кочегарів. Директор котельні Юрій Федина ніби заспокоїв усіх — мовляв, кочегарів буде звільнено. Але на цьому проблеми не закінчилися. 11 лютого люди знову прийшли до котельні, але були налаштовані радикальніше, бо тепло знову зникло. На місце події викликали слідчо-оперативну групу, яка зафіксувала температуру у квартирах. Рівняни звинувачували місцеву владу.

Представники «Укртепло» через два дні пояснили, що в них виникла позаштатна ситуація — прорив у мережі. Заспокоювали, що надалі все буде гаразд. Рівняни не повірили, тому наступного дня пішли до приміщення ОДА. Там прийняли резолюцію та висунули кілька вимог, серед яких розірвання договору з «Укртеплом» та припинення задимленості з боку котельні. Пікетувальники штурмували ОДА. Але на вході до приміщення, де відбувалася колегія, їх спочатку не пустили. Потім до них вийшов голова ОДА Олексій Муляренко та запевнив, що після колегії поговорить з людьми.

Разом з Олексієм Муляренком вийшов і мер Рівного Володимир Хомко. Обидва запевнили, що договір з «Укртеплом» розірвуть і теплопостачання відновиться повною мірою.

— За альтернативними котельнями — майбутнє в Україні. Мали люди хорошу справу. Прийшла фірма, яка працює в інших областях. Запропонувала нам на 25% дешевше. Вони біди собі більше наробили, ніж нам з вами, тому що зіпсували собі репутацію, зазнали збитків, зазначив мер Рівного.

Також людям пообіцяли, що вирішиться питання стосовно екології. А Володимир Хомко сказав, що зайде до кожного будинку в районі та перевірить температуру.

QHA