КИЇВ (QHA) -

Родичі жертв авіакатастрофи малайзійського боїнгу, збитого над Донбасом, виграли справу в американському суді проти лідера проросійських сепаратистів Ігоря Гіркіна.

Позов проти Гіркіна подали 25 членів сімей жертв катастрофи. Виграна справа дає їм право отримати компенсацію у розмірі $400 млн. доларів — по $20 млн. кожному.

Родичі загиблих можуть не отримати свою компенсацію, оскільки Гіркін не з'явився до суду, а за домашньою адресою у Москві його не виявили.

Сторона захисту родичів жертв має намір заарештувати майно лідера проросійських сепаратистів.

— Справа не у грошах, а у справедливості для сімей, ми хочемо уваги на світовій арені до справи і до тих, хто несе відповідальність за цю страшну трагедію, — зазначив адвокат Флойд Уїнсер.

Нагадаємо, літак «Боїнг-777» Малайзійських авіаліній, який вилетів з Амстердама до Куала-Лумпур, був збитий 17 липня 2014 року в районі Тореза (Донецька область).

21 вересня 2017 року Нідерланди, Австралія, Бельгія, Малайзія і Україна підписали меморандум про політичну підтримку кримінального переслідування винних у катастрофі малайзійського рейсу MH17 за нідерландським законодавством.

Головним фігурантом справи у авіакатастрофі малазійського «Боїнга» рейсу MH17 у небі над Донбасом у 2014 році є головний інспектор Центрального військового округу РФ, генерал-полковник Микола Ткачов з позивним Дельфін.

Раніше британська розвідка заявила, що російські військові доставили на Донбас влітку 2014 року зенітно-ракетну установку, з якої був збитий малайзійський «Боїнг» рейсу МН17.

Джерело: ZEMBLA

QHA