СІМФЕРОПОЛЬ / АК'СМЕДЖИТ (QHA) -

У соціальній мережі Facebook інформацією про затримання Алі Озенбаша повідомив глава ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заїр Смедлі з посиланням на Хатідже Мамут.

— На КПП "Чонгар" російськими співробітниками прикордонного контролю, і, можливо ФСБ був затриманий Алі Озенбаш, який повертався до Криму. Напевно для отримання пояснень, або з іншою метою. Подробиці невідомі. Інформація від очевидців, повідомив Смедлі.

Нагадаємо, як повідомлялося у ЗМІ, це далеко не перше затримання Алі Озенбаша. Так, 7 вересня 2014 року Озенбаша затримали російські прикордонники на виїзді з Криму. За словами голови ревізійної комісії Курултаю, він їхав до Львова, де мав зустрітися з лідером кримськотатарського народу, народним депутатом України Мустафою Джемілєвим і главою Меджлісу Рефатом Чубаровим. Російські прикордонники поводилися з ним грубо: кидали обличчям на землю, травмували руку. Після прибуття до Києва він планував звернутися по медичну допомогу. Тоді, на думку Озенбаша, головною метою цього затримання було настрахання і залякування його як активного члена кримськотатарського суспільства.

Аналогічна ситуація із затриманням мала місце 30 травня 2016 року під час проходження Озенбаша прикордонного контролю у російському пункті пропуску — його допитали, його особисті речі оглянули і запропонували зачекати на співробітника ФСБ РФ.

ФОТО: інтернет

QHA