РІВНЕ (QHA) -

Вчора, 4 квітня, Ігор Чайка прийшов до обласної прокуратури зі своїм адвокатом Олександром Іващенком. Після допиту тернопільському прокурору оголосили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 15, п.1 ч.2 ст.115 КК України. В той же день на 20.30 було призначено судове засідання щодо обрання міри запобіжного заходу для підозрюваного. На суд він прийшов зі своєю дружиною. Вони не хотіли спілкуватися із журналістами, Ігор Чайка лише заявив, що буде відстоювати свою правоту в суді.

Нагадаємо, резонансне вбивство адвоката Віти Шаблій сталося 1 квітня, на вул. Жуковського, у м. Дубно. Тоді ж було тяжко поранено і її чоловіка, колишнього начальника обласного управління міліції – В’ячеслава Чайку, нині він перебуває у лікарні, з його тіла витягнули дві кулі. У вчиненому поліція підозрює сина потерпілого від першого шлюбу – прокурора Ігоря Чайку. Його оголосили в розшук.

Сам підозрюваний каже, що не мав наміру виїжджати з країни. І має бажання здати закордонний паспорт. Його захисник клопотав про те, щоб для підозрюваного обрали більш м’яку міру запобіжного заходу – цілодобовий домашній арешт. Обвинувачення наполягало на триманні під вартою, без внесення застави та на відстороненні правоохоронця від посади.

Під час засідання прокурор Чайка розповів, де він перебував на момент розшуку. Каже, що був у м. Дубно. Також він заперечує свою вину, зазначаючи, що діяв в якості самооборони. Пістолет, мовляв, не його, а батька. Нагадаємо, що на місці злочину знайшли вісім відстріляних куль калібру 9 мм. Проте зброю, з якої стріляли, досі не встановили. Слідчий розповідає, що це міг бути пістолет Макарова або Форт.

Прокурор Чайка підтвердив, що в той вечір знаходився на території скоєння злочину. Розповідає, що зареєстрований у цьому будинку. У поліції твердять, що конфлікт, який триває вже кілька років, виник саме через розподіл будинку. В’ячеслав Чайка, за словами сусідів, вигнав першу дружину з цього будинку та не допускав родичів. Ігор Чайка повідомив, що будинок був куплений за гроші батьків його матері. З батьком вже довгий час знаходиться у неприязних стосунках.

Зрештою близько опівночі суддя Євген Сидорук оголосив рішення – клопотання обвинувачення не задовольнив, а застосував до підозрюваного цілодобовий арешт. Підозрюваний не має права покидати місця проживання своєї матері в м. Дубно, мусить прибувати на виклик прокурора, слідчого та судді, йому заборонено спілкуватися з батьком, також його зобов’язали здати документи, що дають змогу виїхати за кордон.

Досудове розслідування в цьому кримінальному провадженні триває. 

QHA