ЩЕРБИНІВКА (QHA) -

Співробітники Служби безпеки України затримали 43 ооби у населених пунктах Торецьке, Щербинівка і Курдюмівка за відмову скласти зброю. Про це повідомляє прес-служба силового відомства на сторінці у Facebook.

Затримання проводилися у рамках контрдиверсійних заходів, стверджують у СБУ.

— Під час контрдиверсійних заходів у населених пунктах Торецьке, Щербинівка та Курдюмівка (район проведення АТО) співробітники СБУ виявили групу осіб зі зброєю та іншими засобами ураження. Відмова поліції скласти зброю стала підставою для затримання 43 осіб, інформує відомство.

Повідомляється, що у затриманих вилучили вісім одиниць вогнепальної зброї, два предмети, схожі на гранати, та значну кількість пляшок із запалювальною сумішшю.

Раніше «Штаб блокади торгівлі з окупантами» заявив через Facebook, що редут активістів на залізничній станції Кривий Торець у смт Щербинівка Донецької області захоплений співробітниками Служби безпеки та Національної поліції.

Необхідність проведення контрдиверсійних заходів була обумовлена ​​загрозою здійснення терористичних актів та спробами проникнення диверсійних груп бойовиків на контрольовану територію України, як стверджується на сторінці Управління СБУ в Донецькій області.

— Протягом останніх кількох днів значно зросла загроза проведення терористичних актів на території об'єктів інфраструктури Донецької та Луганської областей. Зокрема фіксуються спроби проникнення ДРГ противника на територію, підконтрольну Україні. У зв'язку із викладеним керівництвом АТЦ (Антитерористичного центру, — ред.) при СБ України було прийняте рішення про проведення контрдиверсійних заходів.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 4 березня співробітники Нацполіціі в ході обшуку виявили у активістів блокади торгівлі з окупованими територіями України вибухівку, яку ті спробували заховати біля одного зі своїх наметів поруч із опорою мосту.

Акція розпочалася 25 січня, коли активісти заблокували залізницю Луганськ Лисичанськ  Попасна на ділянці Гірське  Золоте, а також станцію Светланове із закликами про припинення торгівлі з незаконними збройними формуваннями. 26 січня прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом блокування залізниці у Луганській області на лінії розмежування.

ФОТО: інтернет

QHA