КИЇВ (QHA) -

Речник Міністерства оборони України з питань АТО, полковник Олександр Мотузяник у загальних рисах підтвердив розповсюджену вчора волонтерами інформацію, що ЗСУ зайняли нові позиції на Світлодарській дузі. Про це він сказав у ході сьогоднішнього брифінгу, відповідаючи на запитання кореспондента QHA.

Говорячи про дислокацію наших підрозділів на Світлодарській дузі. Олександр Мотузяник нагадав, що останні місяці там тривали серйозні бойові дії, в результаті яких ЗСУ зайняли нові важливі позиції.

— Як відомо, ситуація останніми місяцями там дуже напружена, там тривали дуже серйозні бойові дії. Внаслідок цих бойових дій, дійсно, підрозділи ЗСУ зайняли певні дуже важливі позиції, нові позиції.

Разом з тим речник МО наголосив, що зайняття нових позицій ЗСУ не порушує Мінських угод.

Військові частини, які обороняють там наші рубежі, дійсно зайняли певні позиції, але в межах лінії розмежування. Тобто Мінські угоди не порушені.

Довідка. Волонтер Юрій Мисягін, який возить допомогу у підрозділи, що воюють на Світлодарській дузі, 10 січня опублікував у своєму ФБ пост про те, що ЗСУ зайняли нові позиції: «На Світлодарській дузі у нас "дрібку" нових позицій з'явилося. Наші дуже постаралися, і найголовніше — все зробили тихо. Сепари тільки потім про все здогадалися, активізувалися, але було вже пізно. Позиції наші і міцно наші. Вже й опорники на них стоять». Інших деталей волонтер не повідомив.

За останній місяць це вже не перше просування ЗСУ. 18 грудня 2016 року на Світлодарській дузі почалось суттєве загострення: сепаратисти атакували позиції ЗСУ, намагаючись вибити передові підрозділи із займаних позицій. Однак в результаті контратаки ЗСУ не лише відкинули ворога, але й зайняли нові позиції в "сірій" зоні в районі Лозового-Молочного у напрямку Вуглегірська.

Слід нагадати, що перший заступник глави СММ ОБСЄ Олександр Хуг навесні минулого року акцентував: "Не існує "сірої" зони, мінські угоди це не передбачають. Є тільки лінія розмежування, яка вказана в мінських угодах і узгоджена двома сторонами. Сторонам забороняється пересувати свої позиції в сторону наступу», тобто "переступати" лінію розмежування.

Також нагадаємо, що територія в районі Світлодарської дуги, відповідно до лінії розмежування, встановленої у вересні 2014 року під час підписання Мінську-1, має бути підконтрольна українським військам. Однак у лютому 2015 року російсько-сепаратистські війська, порушивши Мінські угоди, атакували і захопили Вуглегірськ і Дебальцево. 

QHA