КИЇВ (QHA) -

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ підтвердила, що три дні тому житловий сектор Авдіївки був обстріляний з РСЗО «Град». Обстріл вівся з південного і південно-східного напрямку. Про це йдеться в Звіті СММ, розміщеному на офіційному сайті організації.  І хоча СММ ОБСЄ не вказує прямо, хто стріляв, однак, виходячи з напрямку приліту ракет, можна зробити висновок, що обстріл вівся з території, наразі окупованої російсько-терористичними військами.

Спостерігачі зафіксували два місця ударів в Авдіївці, внаслідок недавніх обстрілів. На вул. Бєлінського, 13, команда Місії бачила пошкодження, спричинені прямим влученням снаряда в секцію даху, що виходила на південно-південний схід. За оцінками спостерігачів, снаряд пробив дах і вибухнув всередині будинку, пошкодивши стелю і тримальні конструкції стін в одній із кімнат. Два жителі порізно повідомили місії, що обстріл стався приблизно опівдні 26 березня.

Спостерігачі виявили фрагменти ракети від РСЗВ БМ-21 «Град», яка була випущена з південно-південного сходу.

- За оцінками СММ, пошкодження виникли внаслідок влучення ракети з реактивної системи залпового вогню (РСЗВ; БМ-21 «Град», 122 мм), випущеної із південно-південного сходу. Спостерігачі бачили три металеві фрагменти, за їхніми оцінками, корпусу ракети РСЗВ (БМ-21).

Спостерігачі також зафіксували пошкодження сусідніх будинків: стін і вікон будинків № 24 і 26 на тій самій вулиці, а також даху і вікон на будинку № 11.

 

Ще одне місце удару було виявлене на сміттєзвалищі на вул. Островського. Члени патруля Місії бачили одну вирву в м’якому ґрунті і визначили, що вона утворилася від розриву ракети РСЗВ (БМ-21), випущеної з південно-південного сходу. Спостерігачі також бачили осколкові пошкодження вікон, стін і дахів на 6 будинках на південній стороні вулиці, приблизно за 50 м на північ від місця удару.

Про те, що опівдні 26 березня бойовики обстріляли житловий сектор Авдіївки, в той же день на своїй ФБ-сторінці повідомив голова Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський:

- Близько години тому, російські окупанти обстріляли із градів житловий район старої Авдіївки. Пошкоджено 9 приватних будинків по вул.Бєлінського, Добролюбова і Колосова. Характер пошкоджень зараз з'ясовується. За попередніми даними, ніхто із мирних мешканців не постраждав.

Інформацію про обстріл бойовиками Авдіївки 26 лютого на своїй сторінці в ФБ розмістив і прес-центр штабу АТО. Водночас, за їхньою інформацією обстріл вівся з використанням РСЗВ «Град-П» (а не БМ-21, як це вказується в Звіті ОБСЄ*).

- Близько 12 години житлові квартали старої Авдіївки були обстріляні з 122-міліметрового переносного реактивного комплексу «Град-П». Обстріл вівся з району селища Мінеральне підконтрольного військовим формуванням ОРДЛО.  Наразі відомо про 17 фактів руйнувань осель місцевих жителів. Один з пострілів потрапив в житловий будинок по вулиці Бєлінського, 13. У результаті попадання, будинок було зруйновано. Постраждалих немає. В момент обстрілу сім'я, що проживає за даною адресою, в будинку не перебувала.

Як повідомляло QHA, загострення бойових дій в районі Авдіївки триває вже два місяці. Російсько-сепаратистські війська вранці 29 січня спробували перейти в атаку в районі промзони Авдіївки, але військовослужбовці ЗСУ успішно відбили напад.  Відтоді бойовики час від часу здійснювали безуспішні спроби атакувати наші позиції. Також сепаратисти увесь цей час обстрілюють з різного роду важкого озброєння не лише бойові позиції ЗСУ поблизу Авдіївки, але й житлові квартали міста. Через це впродовж кількох днів напочатку лютого місто було знеструмлено і було відсутнє тепло- та водопостачання. Згодом воно було відновлено, але постійні обстріли призводять до того, що забезпечення міста регулярно переривається.

*БМ-21 «Град» - радянська реактивна система залпового вогню на базі автомобіля Урал-375. «Град-П» («Партизан») - радянська переносна реактивна пускова установка

Фото прес-центру штабу АТО - зруйнований будинок в Авдіївці по вул.Бєлінського,13

QHA