КИЇВ (QHA) -

СММ ОБСЄ моніторить на Херсонщині ситуацію з наслідками викидів в Армянську (окупований Крим). У Місії також занепокоєні можливим негативним впливом екологічної катастрофи на її співробітників і в разі потреби планують вживати захисних заходів.

Про це перший заступник глави Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг повідомив під час брифінгу в УКМЦ, передає кореспондент QHA.

— Так, я можу підтвердити, що наша команда у Херсоні слідкує за розвитком цих подій. У цьому контексті ми також тісно співпрацюємо з представниками української влади, які також відслідковують цю ситуацію. Ми занепокоєні через безпеку наших співробітників і вживатимемо захисних заходів, якщо ситуація буде цього вимагати.

Александр Хуг також додав, що результати моніторингу і можливі обмеження діяльності Місії у цьому конкретному районі будуть викладені в одному зі щоденних звітів і оприлюднені на сайті організації.

Водночас перший заступник глави СММ не повідомив про перші підсумки цього моніторингу.

Оскільки російська сторона не допускає СММ до Криму, Херсонський офіс Місії проводить регулярне патрулювання вздовж адмінмежі між Херсонщиною і Кримом. Зокрема, на пунктах пропуску спостерігачі спілкуються з людьми, які перетинають адмінмежу, про ті проблеми, які їх хвилюють.

Як повідомлялося, упродовж майже двох тижнів жителі північних районів окупованого Криму засвідчують погіршення екологічної ситуації. Зокрема, в Криму вважають, що кислотні викиди в Армянську сталися через те, що біля заводу «Кримський титан» розташоване кислотне озеро, з якого накрило випарами територію площею 27 кілометрів. За попередніми даними, в повітрі підвищена концентрація сірчаного ангідриду.

У зв'язку із хімічними викидами 4 вересня з Армянська почалася евакуація. Цього тижня викиди з Армянська досягли деяких районів Херсонщини. У деяких селах закрили школи і дитсатки, також з 6 вересня закриті КПВВ «Каланчак» і «Чаплинка». Прикордонна служба повідомляє про отруєння 37 прикордонників, у Facebook ДПСУ розміщено фото, як викиди спричинили корозію будівель на КПВВ і автоматів вояків.

QHA