КИЇВ (QHA) -

СММ ОБСЄ відзначає, що закриття КПВВ «Каланчак» і «Чаплинка» між Херсонщиною і окупованим Кримом через екологічну катастрофу в Армянську, спричинило інтенсифікацію руху через єдиний пункт пропуск «Чонгар».

Про це йдеться у звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

— СММ продовжувала уточнювати інформацію про забруднення повітря небезпечними хімічними речовинами в районі н. п. Першокостянтинівка (93 км на південний схід від Херсона) і н. п. Преображенка (90 км на південний схід від Херсона), джерелом якого, за повідомленнями, був розташований неподалік хімічний завод. 9 вересня спостерігачі відвідали пункт пропуску «Чонгар». За їхніми спостереженнями, рух у цьому пункті пропуску був інтенсивний, а процедури контролю довготривалими.

Окрім того, 7 вересня патрулі СММ відвідали райони, розташовані приблизно за 25 км від пунктів пропуску «Каланчак» і «Чаплинка» і відзначили там спокійну ситуацію. Ці пункти пропуску лишаються закритими, окрім необхідності перетину в екстрених випадках. Варто нагадати, що в середині минулого тижня патруль СММ також відвідав пункт пропуску «Каланчак» і район навколо Преображенки і зафіксував «характерний токсичний запах».   

Посилаючись на представника Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Херсонській області СММ також повідомляє, що відповідні сили і засоби були відправлені з Херсона до Каланчака і Чаплинки для проведення очистки від пилу після кислотних дощів внаслідок випаровування з озер‑відстійників хімічного заводу.

Як повідомляло QHAДСНС знезаражують південь Херсонщини після хімічних викидів на заводі «Кримський титан» в окупованому Криму. Вже оброблено територію площею 2,5 гектара і автодороги до населених пунктів с. Ставки і с. Каїрка Каланчацького району, а також дахи будинків КПВВ «Каланчак» і «Чаплинка».

QHA