КИЇВ (QHA) -

Повідомлення російських ЗМІ, що ЗСУ начебто планують завтра обстріляти район розведення сторін  поблизу Станиці Луганської не відповідають дійсності і є інформаційною провокацією. Таким чином начальник прес-центру штабу АТО Сергій Клименко прокоментував агентству QHA інформацію, оприлюднену у сепаратистських і російських ЗМІ (зокрема, російський телеканал "Звєзда") про те, що 7 березня українські військові начебто планують провокаційні обстріли із застосуванням  артилерії та мінометів напередодні розведення сил і засобів у районі Станиці Луганської. Зокрема рос.ЗМІ пишуть, що ЗСУ в тому районі начебто розмістили дві 122-мм САУ «Гвоздика» і один танк.

В штабі АТО вважають, що російські пропагандистські ЗМІ діють у звичному ключі, намагаючись безпідставно звинуватити ЗСУ у провокаціях, до яких вдаються самі окупаційні війська.

— Крім того, що це якась інформаційна провокація, спрямована проти ЗСУ, я більше нічого не можу сказати, — заявив Сергій Клименко.

За його словами, насправді, російсько-сепаратистські війська самі вчиняють в районі Станиці Луганської дії, спрямовані на зрив розведення озброєнь. Зокрема 4 березня вони здійснили обстріл цієї ділянки з гранатометів, також вівся вогонь зі снайперської зброї.

Вони /сепаратисти/ здійсніли обстріл цієї ділянки поблизу Станиці Луганської, де має відбуватися розведення.

Стосовно САУ «Гвоздика», які розвідка росіян начебто побачила з українського боку в районі Станиці Луганської, представник штабу АТО зауважив, що українське важке озброєння відведене із зони безпеки.

— Всі наші «Гвоздики» знаходяться у визначених оперативних районах, вони відведені від лінії зіткнення на визначені відстані, — повідомив Клименко.

Як повідомлялося раніше, розведення сил і засобів у районі Станиці Луганської запллановане на 7 березня під час засідання Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі. Представник ОБСЄ контактній групі Мартін Сайдік повідомив, що сторони звернулись до СММ ОБСЄ з проханням посприяти здійсненню розведення озброєнь.

За інформацією штабу АТО, 4 березня на Луганському напрямку російсько-окупаційні війська  неодноразово вели вогонь по наших позиціях. Зокрема  Станицю Луганську (в районі ділянки розведення) обстрілювали з гранатометів, великокаліберних кулеметів, а також зі снайперської зброї. 

Наступного дня, 5 березня, у зведеннях штабу АТО з'явилася інформація, що на Луганському напрямку російсько-окупаційні війська обстріляли з гранатометів та стрілецької зброї Станицю Луганську, а також Новозванівку, Троїцьке, Попасну.

В звітах ОБСЄ також фіксуються випадки обстрілів ділянки розведення поблизу Станиці Луганської, причому саме з тих напрямків, на яких розташовані сепаратисти — тобто з півдня і південного сходу на північ (де знаходиться підконтрольна Україні територія). Так, у звіті за 28 лютого вказується: «Приблизно через 2 години після опівночі 27 лютого камера СММ у Станиці Луганській зафіксувала один снаряд із південно-південного сходу на північно-північний захід за 1,5 км на південно-південний схід від камери (за оцінками, постріл у межах ділянки розведення), а також один постріл зі стрілецької зброї за 40 м на південний схід від камери (за оцінками, за межами ділянки розведення). Команда Місії зафіксувала свіжу вирву з рештками реактивної протитанкової гранати (РПГ-7) за 100 м на південь від урядового блокпоста, розташованого на північ від мосту в Станиці Луганській. За оцінками СММ, граната була випущена з південного напрямку».

QHA