ОДЕСА (QHA) -

Приморський районний суд Одеси задовольнив клопотання слідчих Головного управління Національної поліції та наклав арешт на 4 плавучі бурові установки, що належать державній компанії «Чорноморнафтогаз» і були захоплені під час анексії Криму Росією. Про це передає 112-Україна з посиланням на рішення суду.

Постановлено, що арешт накладено в рамках кримінального провадження від 14 грудня 2015 року з фактом незаконного заволодіння буровими установками.

Йдеться про самопідйомні плавучі бурові установки В-319 «Україна» («Незалежність») і В-312 «Петро Годованець», побудовані в 2012 компанією Keppel Corporation (Сінгапур), а також установки «Сиваш» і «Таврида».

Ці плавучі установки були визнані поліцією речовими доказами у кримінальному провадженні 23 січня 2017 року.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, у 2014 році бурова платформа, яка належить ДАТ «Чорноморнафтогаз», була незаконно захоплена Російською Федерацією під час анексії Криму.

14 вересня 2016 року Україна ініціювала справу з Російською Федерацією про порушення нею Конвенції ООН з морського права.

Україна заявляє і готова довести в арбітражі, що Російська Федерація зухвало порушує суверенні права України користуватися гарантованими правами в своїх морських акваторіях і на континентальному шельфі в прилеглих до Автономної Республіки Крим морських зонах, включаючи права на природні ресурси континентального шельфу.

Україна вимагає від Російської Федерації припинити порушення своїх прав і компенсувати завдані збитки.

ФОТО: інтернет

QHA